Piorun uderzył w dach Galerii EL. Impreza odwołana!

Gwałtowna burza, która dziś przeszła nad Elblągiem, wyrządziła wiele szkód. Powalone drzewa, zalane piwnice, biura, drogi. Również zabytkowy budynek Galerii EL w Elblągu ucierpiał. W dach obiektu uderzył piorun.

Burza i silne opady deszczu sparaliżowały dziś Elbląg. Uderzenia piorunów były groźne i gwałtowne, a wiatr porywisty. Straż pożarna miała pełne ręce roboty, głównie z zalanymi piwnicami i innymi nisko położonymi pomieszczeniami oraz powalonymi drzewami.

Pioruny również wyrządziły spore szkody. Jeden z nich uderzył w dach zabytkowego obiektu Centrum Sztuki Galerii EL w Elblągu. Wyrządził spore szkody.

– Dziś niestety piorun uderzył w Galerię EL – straciliśmy kawałek sterczyny i mamy uszkodzony dach. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale mamy problem z komunikacją (telefon, internet). Prosimy o cierpliwość – informują pracownicy placówki.

W związku z uszkodzeniami został odwołany jutrzejszy seans filmowy, w ramach Letniego Kina Pod Chmurką. Teren dziedzińca Galerii EL jest wyłączony z użytku ze względu na bezpieczeństwo. Nic w tym dziwnego, ponieważ wokół budynku widać wiele leżący elementów dachowych.

– W najbliższych dniach będziemy Was informować o kolejnych, zaplanowanych seansach w ramach Letniego Kina Pod Chmurką – dodają pracownicy Galerii EL.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register