Pościg ulicami Elbląga. Zatrzymany kierowca był pijany i miał narkotyki

23-letni „pirat drogowy” został zatrzymany po policyjnym pościgu. Mężczyzna poruszał się skradzionym samochodem, łamał przepisy, stwarzał zagrożenie, ale to nie wszystko co miał na swoim koncie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dyżurny KMP w Elblągu otrzymał wczoraj zgłoszenie o „piracie drogowym”, który w brawurowy sposób porusza się autem. Mężczyzna został zatrzymany po policyjnym pościgu u zbiegu ulic Warszawskiej i Orlej.

I tu można zacząć wymienianie przewinień 23-latka: mężczyzna poruszał się skradzionym samochodem hundai, wcześniej wszedł w posiadanie jeszcze innego auta (suzuki). W obu tych pojazdach podczas przeszukania policjanci znaleźli środki odurzające okazały się one być amfetaminą i marihuaną.

Gdy 23-latek został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Pobrano od niego również krew aby zbadać ją na zawartość środków odurzających.

Mężczyzna miał 3 letni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, który obowiązywał do grudnia 2023 roku. 23-latek odpowie również za zignorowanie sygnałów do zatrzymania wydawanych przez policjantów. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register