Sprzedawali alkohol bez koncesji w Elblągu

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczości Gospodarczą KMP w Elblągu w jednym ze sklepów na terenie miasta zabezpieczyli 697 sztuk różnego rodzaju alkoholi. Trunki sprzedawane były nielegalnie, bez wymaganej przepisami koncesji. Właścicielowi sklepu za nielegalną sprzedaż alkoholu grozi teraz kara grzywny, a także przepadek zabezpieczonego przez policję mienia.

Nielegalną sprzedaż alkoholu wykryli strażnicy miejscy, którzy powiadomili policjantów. W środę (04.04.2023 r.) funkcjonariusze z Elbląga interweniowali w jednym ze sklepów przy ul. 1 maja w Elblągu. Tam sprzedawany był alkohol bez wymaganej koncesji. Policjanci zabezpieczyli 697 sztuk różnych alkoholi. 

Teraz ze swojej decyzji o nielegalnej sprzedaży alkoholu właściciel sklepu będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z art. 43.1 Ustawy o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, kto sprzedaje alkohol bez wymaganego zezwolenia podlega karze grzywny a dodatkowo może zostać orzeczony na właściciela zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych oraz przepadek zabezpieczonego alkoholu ujawnionego w jego sklepie.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register