Tablice manipulacyjne Montessori. Fascynujące przedmioty umieszczone na tablicach sensorycznych zainteresują każdego malucha

Twoje dziecko ma stosy pluszaków i książeczek? Niech w jego pokoiku nie zabraknie zabawki edukacyjnej, która zadziała na jego zdolności psychiczne i fizyczne. Zobacz, jakie korzyści niosą ze sobą tablice manipulacyjne przeznaczone dla maluchów, które dopiero zaczynają poznawać świat.

Tablice manipulacyjne dla prawidłowego rozwoju dziecka

Od wzroku, przez dotyk, aż po słuch. Przedmioty codziennego użytku angażuja niemal wszystkie zmysły. Działaja wielokierunkowo, pozwalając maluchowi czerpać jak najwięcej z zabawy. Dziecko ma świetną rozrywkę, a przy okazji uczy się nowych rzeczy, rozwija psychomotorykę, koordynację ręka-oko, spostrzegawczość i wyobraźnię.

Zabawki edukacyjne – rozwój sensoryczny

Dotykanie różnych faktur, takich jak miękka tkanina czy twardy metal, wpływa na poszerzenie zdolności skojarzeniowych dziecka. Bucik do nauki wiązania sprzyja rozwojowi motoryki małej. Maluch coraz lepiej radzi sobie w sytuacjach, które wymagają cierpliwości, opanowania i samodzielności. Klaksony, dzwonki i szeleszczący materiał dodatkowo zachęca, żeby dotknąć i sprawdzić, co takiego się w nich kryje.

Zabawki sensoryczne – ciekawe akcesoria na wyciągnięcie małych rączek

Na tablicy kredowej można coś narysować albo napisać. Zamek skrzyniowy pozwala odkrywać, jak działa klucz. Równie fascynująca jest zasuwka, do której dziecko zazwyczaj nie dosięga, podobnie jak do włącznika czy klamki. A tutaj nie dość, że wszystko jest dostępne, to jeszcze działa zgodnie z przeznaczeniem. Popularność zabawek manipulacyjnych pokazuje, że dzieci nie potrzebują wymyślnych, przeładowanych zabawek. Wystarczą im elementy tablicy, które doskonale zaspokajają ich ciekawość świata. 

tablice manipulacyjne.

Tablice sensoryczne – bezpieczne w użytkowaniu

Zabawki powstały z drewnianej płyty, do której przymocowano akcesoria. Wszystkie rzeczy zachęcają do chwytania, naciskania, przestawiania i poruszania. Od klocków, przez puzzle, aż po pasek z zatrzaskiem – każdy element przytwierdzony jest na stałe. Produkty pokryte sa nietoksyczną farbą i lakierem, dzięki czemu nie stwarzają zagrodzenia dla najmłodszych podczas użytkowania. 

Kreatywność, samodzielność i logiczne myślenie – a to tylko kilka zalet zabawek manipulacyjnych

Będziesz zaskoczony, kiedy zobaczysz, ile Twoje dziecko czerpie z poznawania świata przy pomocy takiej zabawki. Kreatywny maluch spędzi przy niej długi czas, zapominając o wszystkim, co dzieje się dookoła. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a elementów jest tyle, że codziennie można zajmować się innym – to właśnie podoba się malcom, którzy skrupulatnie odkrywają sposób działania kolejnych zabawek, ich dźwięki i właściwości.

Spersonalizowane zabawki na prezent – zrób frajdę swojemu dziecku

Już z okazji roczku sprawisz maluchowi niesamowitą radość. Pod Twoją kontrolą zacznie poznawać nowe rzeczy, a jego rozwój przyspieszy. Prezent dla dziecka w postaci zabawki w duchu Montessori to najlepsze, co możesz mu podarować. Pokaż mu elementy codziennego użytku, które wprowadzą go w świat, jakiego do tej pory nie znało. 

Dziecięca ciekawość świata to klucz  do rozwoju

Dziecko od najmłodszych lat zacznie trenować małą motorykę, zdolności manipulacyjne, a przy tym będzie miało dobrą zabawę. Kiedy pójdzie do przedszkola czy szkoły, świetnie sobie poradzi z najdrobniejszymi rzeczami – od zawiązywania butów, przez odczytywanie godziny, aż po precyzyjne prowadzenie rączki podczas jedzenia.

Sprawdź, jakie tablice manipulacyjne dla dzieci oferuje Manibox.pl, polski sklep internetowy z produktami dla maluszków. Wśród nich znajdziesz modele stojące z różnego rodzaju przedmiotami – są mobilne, dzięki czemu można je przenosić w mieszkaniu i zabierać na wyjazdy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register