To skandal! Na cmentarzu Dębica dokonano ekshumacji i zlikwidowano grób partnera elblążanki

Kiedy nasza Czytelniczka przyszła na grób swojego partnera, ojca jej córki – przeżyła szok. W miejscu wiecznego spoczynku mężczyzny znajdował się już grób kogoś innego. Mimo tego, że kobieta opłaciła to miejsce na cmentarzu do roku 2026.

Jak to możliwe, że z elbląskiego cmentarza Dębica tak po prostu znika opłacony grób? Zaś na tym miejscu pochowany zostaje inny zmarły? Na te pytania będzie teraz starała się znaleźć odpowiedź elbląska policja, do której wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie.

 

eac3b2b4d983a4876ed02c29f9c4c19e

– Błagam pomóżcie mi odzyskać ciało zmarłego ojca mojego dziecka. Bezprawnie i pod składaniem fałszywych zeznań zabrano ciało z grobu i przeniesiono je na zupełnie inny cmentarz, nie informując nas o tym. Córka przeżyła szok widząc, że w grobie jej taty leży zupełnie inny człowiek dopiero co pochowany. Razem z nim miałam wykupione miejsce, opłacone do 2026 roku. Jakim prawem ktoś mógł to zrobić? – pisze elblążanka, która w miejscu grobu swojego partnera znalazła… inny grób.

Kobieta udała się do biura zarządu cmentarza, gdzie dowiedziała się iż ekshumację ciała zleciła matka mężczyzny. Przeniosła grób do rodzinnego Zwierzna. Ekshumacja odbyła się 26 lutego br.

Partner naszej Czytelniczki zmarł w 2006 r. w Norwegii.

– Sama sprowadziłam jego ciało i pochowałam na cmentarzu Dębica – mówi kobieta. – Teraz nawet nie wiem, gdzie jest pochowany.

Jak twierdzi nasza Czytelniczka, matka zmarłego uzyskała pozwolenie Sanepidu na ekshumację i przeniesienie ciała syna na cmentarz w Zwierznie. Kobieta dodaje, że matka mężczyzny zataiła takie informacje jak te, że zmarły ma córkę i partnerkę w Elblągu. Miała stwierdzić, że z byłą partnerką syna nie ma żadnego kontaktu ponieważ ta ma przebywać zagranicą.

Dziwić może fakt, że żadnych przeciwwskazań nie widziało biuro cmentarza Dębica, które miało informacje do kogo należy grób oraz, że jest opłacony przez naszą Czytelniczkę do roku 2026.

– W tym biurze powiedziano mi, że wydali zgodę na ekshumację na podstawie pisma z Sanepidu. Jak wyjaśnię całą sprawę i odzyskam ciało partnera, dadzą mi nowe miejsce na cmentarzu, ponieważ to był także grób z miejscem dla mnie – mówi kobieta. – Obecne miejsce, po ekshumacji, mimo iż jest opłacone przeze mnie do 2026 r. zostało sprzedane komuś innemu!

Elblążanka w tej sprawie złożyła zawiadomienie w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu. Teraz policjanci będą wyjaśniali jak mogło dojść do tak bulwersującej sytuacji.

Do tej sprawy jeszcze powrócimy.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

2 komentarze

  • fyfy Reply

    13 kwietnia 2018 at 12:50

    czarni w sukienkach musza kase robic pazerne kleszyska

  • jan Reply

    26 kwietnia 2018 at 10:51

    Nie za bardzo rozumiem gdzie tu wina cmentarza. Członek rodziny wszystko załatwił zgodnie z prawem i przeniósł ciało. Sprawa bulwersująca ale to sprawa konfliktów rodzinnych.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register