Tragiczny pożar w Elblągu. Nie żyje kobieta!

Tragiczny finał pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Malborskiej w Elblągu. Podczas akcji ratunkowej strażacy odkryli w jednym z mieszkań nieprzytomną kobietę. Mimo podjętych działań reanimacyjnych nie udało się jej uratować życia.

W dniu 22.12.2023 ok. godziny 0:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru trzykondygnacyjnego budynku w Elblągu na ul. Malborskiej.

Po dotarciu na miejsce strażacy zastali pożar mieszkania, w którym przebywała jedna osoba. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji na zewnątrz budynku nieprzytomnej kobiety bez czynności życiowych.

Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Mimo udzielanej pomocy wspólnie z Zespołem Ratownictw Medycznego nie udało się uratować 64 letniej kobiety.

Równocześnie z ewakuacją prowadzono działania gaśnicze polegające na podaniu jednego prądu wody do wewnątrz budynku po klatce schodowej, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie dokonano rozbiórki części nadpalonej podłogi celem wykluczenia ognisk pożaru. Przed przyjazdem PSP ewakuowało się 10 osób z budynku.

Dwa mieszkania, które uległy uszkodzeniu zostały przez nadzór budowlany wyłączone z użytkowania. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postepowanie.

Na podstawie informacji Straży Pożarnej w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register