W jakich krajach mówi się po angielsku? Lista jest długa

Na całym świecie język angielski jest jednym z tych, które pozwalają „dogadać się” prawie wszędzie. Jednakże w niektórych krajach jest to język urzędowy, choć niekoniecznie ojczysty. Dlatego, nawet jeśli wydaje nam się, że jedziemy w rejon, gdzie nie spotkamy się z angielskim, to możemy się bardzo zdziwić. Angielski to język urzędowy między innymi w RPA, na Filipinach czy na Seszelach. Lista krajów, które korzystają z języka angielskiego, jako urzędowego jest dużo dłuższa. W tym tekście wymienimy niektóre z nich.

Jedziesz za granicę? Wybierz najlepszy kurs angielskiego online

Decydując się na wyjazd za granicę Polski, warto sprawdzić, czy w kraju, który jest celem naszej podróży, możemy porozumieć się po angielsku. Dlaczego akurat w tym języku? Jest to, przede wszystkim, język uniwersalny i dlatego ponad sześćdziesiąt krajów na świecie korzysta z niego w administracji. Jest to język urzędowy, w którym bez problemu załatwimy formalną sprawę, porozmawiamy z lekarzem lub pracownikiem administracyjnym. Warto więc przed wyjazdem zrobić szybkie powtórzenie angielskiego lub, jeśli nie znamy języka, przynajmniej nauczyć się zwrotów, które będą nam przydatne w podróży. Dobrym sposobem jest nauka języka angielskiego online. Szkoły internetowe, na przykład takie jak tutlo.com, pozwalają uczyć się angielskiego w internecie, dzięki czemu oszczędzamy czas, bo nie musimy jechać na lekcję na drugi koniec miasta. Dodatkowo sami wybieramy godzinę zajęć oraz interesujący nas temat. Może to być na przykład zbiór najważniejszych podczas wyjazdu zwrotów.

Internetowa nauka języka angielskiego skierowana jest do każdego, bowiem zajęcia dostosowane są do wieku oraz poziomy zaawansowania osoby chętnych. Dodatkowo nauka angielskiego w internecie dostępna jest z dowolnego miejsca na świecie, więc nawet podczas odpoczynku możemy uruchomić jeden blok lekcyjny, który trwa dwadzieścia minut, tylko po to, by przygotować się na wieczorny wypad do miasta.

Gdzie wykorzystamy wiedzę z kursu angielskiego online?

Jeśli wpiszemy do przeglądarki zapytanie o język angielski na świecie, to od razu otrzymamy wynik między innymi z Wikipedii. (https://en.wikipedia.org/wiki/English_language). Znajdziemy tam informację, że angielski stał się językiem powszechnym i że w ponad sześćdziesięciu krajach na świecie bez problemu porozumiemy się przy jego pomocy z mieszkańcami, a także urzędnikami i obsługą sklepów czy hoteli. Poniżej znajduje się lista krajów, w których bez żadnych trudności posłużymy się językiem angielskim:

Wielka Brytania i wszystkie terytoria od niej zależne, na przykład: Gibraltar, Anguilla, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Falklandy, Kajmany, Wyspa Świętej Heleny i wiele innych. Nie można zapominać o brytyjskich koloniach, na przykład Indiach czy Rodezji. Oczywiście poza tymi krajami angielski to przede wszystkim USA, Kanada, Nowa Zelandia (kolonia brytyjska), Irlandia, Szkocja, ale także RPA.

Język angielski to także północna część Niemiec, Holandii oraz wiele krajów Unii Europejskiej i Skandynawii. Po angielsku porozumiemy się w Szwecji i Norwegii, Austrii, Szwajcarii. Na wschodniej części naszej kuli ziemskiej możemy wymienić: Sudan, Papuę‑Nową Gwineę, Singapur, czy też Hongkong. Możemy też bez problemu założyć, że angielskim posłużymy się w krajach Traktatu Północnoatlantyckiego, czyli NATO.

Oczywiście to nadal nie jest pełna lista. Warto więc przed wyjazdem do któregoś z powyższych krajów sprawdzić, czy przypadkiem nie będziemy mogli się w nim bez problemu porozumieć w języku angielskim. Jeśli przed wyjazdem będziemy potrzebowali lekcji, to najlepsza wydaje się nauka angielskiego w internecie. Warto przyjrzeć się ofertom szkół online takich jak wspomniane wcześniej Tutlo.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register