We wrześniu Łazienkowski będzie gotowy?

Prace na Łazienkowskim trwają. Rozpoczęła się odbudowa schodów prowadzących na most Łazienkowski. To kolejny ważny etap w pracach związanych z odbudową przeprawy.

Most został otwarty dla ruchu kołowego 28 października 2015 r. po trwającej 199 dni odbudowie. Prace związane z odtworzeniem przeprawy toczą się jednak dalej. Jednym z najważniejszych zadań, które pozostały do dokończenia była budowa schodów prowadzących na most. Stare schody musiały zostać rozebrane. Właśnie ruszyła budowa nowych.

Obecnie budowane są grodzie i posadowienia dla fundamentów przyszłych schodów. Następnym krokiem będzie budowa fundamentów i samej konstrukcji schodów.

Równolegle trwają roboty na przystankach znajdujących się na moście. Montowane są oznakowania dla osób niedowidzących i niewidomych. Praca wykonywana jest też przy budowie zbiorników retencyjnych i kanalizacji odprowadzającej wodę z części kablobetonowej mostu. Cały czas trwają też roboty związane z zabezpieczaniem konstrukcji stalowej i betonowej mostu przed korozją.

Zgodnie z umową wszystkie prace mają zakończyć się we wrześniu.

lazienkowski-zejscia-16_1466667607

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register