Za ten błąd kierowca z Elbląga zapłaci 1500 zł!

47-letni kierowca z Elbląga został ukarany przez sąd za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Mężczyzna ma zapłacić 1 500 zł grzywny. Policjanci ostrzegają przed brawurą.

Zdarzenie miało miejsce 7 stycznia 2022 r. w Elblągu na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki z ulicą Szymanowskiego. 47-latek kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Sąd uznał winnym kierowcę i ukarał go grzywną w wysokości 1 500 zł. Policjanci apelują o ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Jak powinni zachować się kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych?

Zachować szczególną ostrożność; zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego – znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście (przy czym kierujący tramwajem ustępuje pierwszeństwa tylko pieszemu znajdującemu się na przejściu).

A o czym powinien pamiętać pieszy?

Fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym; o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.


Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register