Motocykliści niezadowoleni z „prostowania zakrętów śmierci” na niebezpiecznej drodze?

Ulubiona przez motocyklistów droga Elbląg-Jegłownik, fragment DK22, zostanie gruntownie przebudowana. Na odcinku tym, zwanym „zakrętami śmierci”, wyjątkowo często dochodzi do niebezpiecznych wypadków. Plany wywołały zaniepokojenie wśród społeczności lokalnych motocyklistów. Będzie wprawdzie bezpieczniej, ale stracą oni jedno z niewielu miejsc, gdzie można porządnie powinklować – pisze branżowy magazyn ścigacz.pl.

Droga krajowa nr 22, biegnąca z Kostrzyna nad Odrą do Elbląga, to popularny szlak tranzytowy do obwodu kaliningradzkiego. Jeździ tędy bardzo dużo ciężarówek, choć wiele fragmentów drogi nie jest przystosowana do tak dużego obciążenia i natężenia ruchu.

Odcinek Jegłownik-Elbląg jest dodatkowo bardzo kręty, co stwarza zagrożenie podczas dużego natężenia ruchu. Efektem jest znacznie wyższa od średniej liczba wypadków na tym odcinku. Z tego powodu fragment tej drogi nazwano „zakrętami śmierci”.

Liczne zakręty przyciągają jednak elbląskich motocyklistów, którzy w słoneczne dni chętnie korzystają z dobrodziejstw takiego przebiegu drogi.

Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało się przebudować wspomniany fragment. W planach jest między innymi poszerzenie pasów ruchu, wyprostowanie szczególnie niebezpiecznych zakrętów i zwiększenie nośności.

O remoncie tej drogi więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/ruszy-modernizacja-niebezpiecznego-odcinka-drogi-za-elblagiem/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register