Progów na Kościuszki nie będzie. Wskazana jednak interwencja policji

Mieszkańcy ul. Kościuszki zwracają uwagę, że kierowcy nie respektują ustawionego ograniczenia prędkości do 40 km/h i postulują zainstalowanie progów zwalniających. Jednak Departament Zarządu Dróg nie widzi takiej możliwości. Urzędnicy wskazują, że prędkość kierowców powinna kontrolować policja.

O tym problemie pisaliśmy w lipcu br. Do naszej redakcji napisali mieszkańcy ul. Kościuszki, którzy zwracają uwagę na zbyt szybką jazdę kierowców.

– Mieszkam w bloku przy Kościuszki. Praktycznie nie ma dnia, abym nie widziała, że kierowcy mocno przekraczają prędkość. Tam są dwa ograniczenia do 40 km/h oraz do 30 km/h. Jednak nikt tak wolno nie jedzie. Przejście przez „pasy” na drugą stronę graniczy z cudem, piesi muszą często wymusić zatrzymanie samochodów. Kierowcy rzadko się zatrzymują przed „pasami”. Kilka dni temu jeden z kierowców jechał bardzo szybko, potrącił psa i nawet się nie zatrzymał by udzielić mu pomocy. Chyba czas, aby przed przejściem dla pieszych pojawiły się progi zwalniające lub samo przejście zostało podwyższone – pisze do nas elblążanka.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/kosciuszki-niebezpieczna-czy-powinny-pojawic-sie-progi-zwalniajace/

W tej sprawie prosiliśmy o opinię Departamentu Zarządu Dróg w Elblągu. Taką odpowiedź otrzymaliśmy.

– Ulica Kościuszki jest jedną z trzech osi komunikacyjnych miasta na kierunku północ – południe i dlatego jest mocno obciążona ruchem drogowym, który co zrozumiałe, jest uciążliwy dla zamieszkujących przy niej mieszkańców – odpowiadają urzędnicy. – Progi zwalniające, które pozwalają ograniczyć prędkość pojazdów są niestety, zwłaszcza przy tak dużym natężeniu ruchu, źródłem kolejnych uciążliwości jak hałas, czy zwiększona emisja spalin. Dodatkowo ulicą tą przejeżdżają autobusy komunikacji miejskiej, którym progi utrudniłby dodatkowo płynny przejazd. W chwili obecnej DZD nie planuje montażu żadnych elementów spowalniających na tej ulicy.

Urzędnicy wskazują, że „zasadne jest, aby Policja po otrzymaniu takich sygnałów prowadziła wzmożone kontrole prędkości na tym odcinku ulicy Kościuszki tak, aby kierowcy przestrzegali przyjętego tam ograniczenia prędkości do 40 km/h”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register