Przełom w sprawie przyszłości Portu w Elblągu? Prezydent udał się do Warszawy

Wiele wskazuje na to, że nastąpił przełom w sprawie dalszej przyszłości Portu w Elblągu. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Arkadiusz Zgliński, dyrektor elbląskiego portu udali się do Warszawy do Ministerstwa Aktywów Państwowych. Komunikat ministerstwa po spotkaniu mówi o rzeczowych rozmowach w tej sprawie.

Wczoraj w Ministerstwie Aktywów Państwowych, zorganizowałem spotkanie w sprawie możliwości rozwoju portu w Elblągu. Potwierdziliśmy wcześniejsze deklaracje, że Skarb Państwa jest gotów zaangażować się kapitałowo i finansowo w rozwój i modernizację portu w Elblągu – informuje Andrzej Śliwka, wiceminister Aktywów Państwowych.

Jak dodaje Śliwka, wypracowana wspólnie z posłem Leonardem Krasulskim i ministrem Markiem Gróbarczykiem koncepcja, zakłada możliwość dofinansowania portu kwotą do 100 mln. zł pod jego rozbudowę i modernizację, a w konsekwencji objęcie przez Skarb Państwa pakietu kontrolnego.

– Przekop Mierzei Wiślanej jest ogromną szansą dla Elbląga, dlatego też wbrew malkontentom nie możemy stracić okazji, aby wreszcie port w Elblągu zaczął służyć mieszkańcom miasta, regionu i Polski – dodaje Andrzej Śliwka. – Dziękuję za merytoryczną rozmowę i zrozumienie tych kwestii przez Prezydenta Elbląga i Dyrektora Portu Arkadiusza Zglińskiego.

Po spotkaniu w Warszawie również prezydent Elbląga, Witold Wróblewski wystosował komunikat do mediów.

Wczoraj tj. 4 sierpnia br., na zaproszenie wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki, Prezydent Witold Wróblewski wraz z dyrektorem Zarządu Portu Morskiego Arkadiuszem Zglińskim uczestniczyli w spotkaniu dot. przyszłości elbląskiego portu. Spotkanie, które odbyło się w bardzo dobrej atmosferze, rozpoczęło oficjalne rozmowy na temat dalszego rozwoju elbląskiego portu, w kontekście kończącej się budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną i ewentualnego udziału Skarbu Państwa w spółce komunalnej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Poseł na Sejm RP Leonard Krasulski”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register