12 kolizji drogowych w weekend w Elblągu

W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mierzyli m.in. prędkość z jaką poruszają się pojazdy. W 133 przypadkach była ona zbyt duża. Odnotowano 1 przekroczenie, gdzie kierujący jechał o ponad 50 km/h za szybko.

Policjanci w ciągu dwóch dni wykonali kierującym 304 badania na zawartość alkoholu. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. W czasie weekendu miało miejsce 12 kolizji drogowych.

Policjanci ruchu drogowego podczas obsługiwania kolizji drogowej przy ul. Warszawskiej stwierdzili, że kierujący osobowym suzuki swift znajdował się w stanie nietrzeźwym. Wynik badania alkotestem to 1,40 promila alkoholu w organizmie. Jego auto zatrzymano na policyjnym parkingu.

Przy ul. Bażyńskiego policjanci zatrzymali 62-latka, który kierował oplem zafirą. Z uwagi na to, że 62-latek odmówił poddania się badaniu alkotestem pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a jego auto trafiło na strzeżony parking.

Wczoraj (17.10) pod Pasłękiem 37-latek kierujący osobową toyota yaris, będąc w stanie nietrzeźwości na prostym odcinku drogi wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Gdy na miejsce kolizji przyjechali policjanci i zbadali trzeźwość 37-latka okazało się, że ma on 2,90 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register