150 policjantów pojawiło się na stadionie w Elblągu

Na stadionie w Elblągu zostały przeprowadzone ćwiczenia Nieetatowego Pododdziału Policji – w skrócie NPP. W działaniach wzięli udział policjanci z Olsztyna, Elbląga, Braniewa, Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego. W sumie blisko 150 funkcjonariuszy było zaangażowanych w sprawne zabezpieczenie imprezy masowej.

W środę (12 kwietnia 2023 r.) na stadionie w Elblągu zostały przeprowadzone ćwiczenia Nieetatowego Pododdziału Policji – w skrócie NPP. Ćwiczenia odbywają się kilka razy w roku, by szkolić policjantów z zakresu zabezpieczenia imprez masowych oraz działania w pododdziałach zwartych.

Policjanci zbierają się w jednym miejscu, aby rozegrać symulację wydarzeń. Dzięki temu można wypracować taktykę działania w przypadku naruszenia porządku w trakcie imprezy masowej. Działania zostały przeprowadzone w ramach przygotowań do zabezpieczenia meczy tzw. podwyższonego ryzyka. Mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych.

Ważnym elementem ćwiczeń było kompleksowe zapoznanie się z obiektem, ale również zapobieganie eskalacji zamieszek. W działaniach wzięli udział policjanci z Olsztyna, Elbląga, Braniewa, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, w tym Oddział Prewencji Policji w Olsztynie, oraz przewodnicy psów ze swoimi czworonożnymi partnerami.

W sumie blisko 150 funkcjonariuszy było zaangażowanych w sprawne zabezpieczanie symulacji imprezy masowej.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register