9-miesięczne dziecko zatrute narkotykami w Elblągu

Do elbląskiego szpitala trafiło 9-miesięczne dziecko z objawami zatrucia narkotykami. Matka została tymczasowo aresztowana. Prokuratura wskazuje, że można tu mówić o ecstasy, amfetaminie, mefedronie.

Dziecko trafiło do szpitala w ciężkim stanie. Chłopiec miał silne drgawki.

Jak informuje portal wp.pl: „po udzieleniu pomocy władze szpitala poinformowały prokuraturę o zaistniałej sytuacji. Lekarze podejrzewali, że mogło dojść do zatrucia przez podanie niedozwolonych substancji. Przeprowadzono badania, które potwierdziły te przypuszczenia. Jak podaje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska, “możemy mówić o ecstasy, amfetaminie, mefedronie”.

Jak informuje elbląska Prokuratura Okręgowa: „W toku wszczętego w dniu 15 stycznia 2020r. śledztwa, zatrzymano osobę zobowiązaną do opieki nad dzieckiem. Kobiecie przedstawiono zarzut i prokurator skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który został uwzględniony przez Sąd.

Jednocześnie prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu Wydział Rodzinny i Nieletnich wniosek wgląd w sytuację rodzinną podejrzanej i o podjęcie działań opiekuńczych wobec dziecka aktualnie przebywającego w szpitalu”.

– Dla nas jest to również szokujące, ponieważ mieliśmy co prawda przypadki udzielania małoletnim środków odurzających i psychotropowych, ale tak młodego pokrzywdzonego sobie nie przypominam – cytuje prokurator Piotrowską portal Interia.pl, powołując się na PAP.

fot. zdjęcie poglądowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register