Bezpłatne badanie skóry już 24 sierpnia w Młynarach k. Elbląga

Nowotwory złośliwe skóry należą do najliczniejszej grupy złośliwych chorób onkologicznych. Najczęściej diagnozowane są raki podstawno-komórkowe, płaskonabłonkowe oraz powszechnie znane czerniaki. W odpowiedzi na to Fundacja NEUCA dla Zdrowia ruszyła ze specjalną akcją badań profilaktycznych. Na trasie Dermobusa znajdują się także Młynary k. Elbląga, gdzie już 24 sierpnia 2023 r. przy ul. Dworcowej 32B będzie można wykonać bezpłatne badanie skóry.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykonaniem bezpłatnych badań w zakresie chorób skóry. W trakcie wizyty naszego Dermobusa, wykwalifikowany personel medyczny obecny na miejscu oceni wszystkie znamiona barwinkowe pacjentów, potocznie zwane pieprzykami. Dermatoskop wykorzystywany podczas badania pozwala na obejrzenie nie tylko powierzchni skóry, ale także jej głębszych struktur. Dzięki temu specjalista określi czy zmiana nie ewoluuje w groźnego dla zdrowia i życia pacjenta – czerniaka złośliwego. W trakcie badania pacjent otrzyma informacje o stanie znamion i ewentualne wskazówki o dalszej konsultacji, jeśli zajdzie taka potrzeba – mówi Bogusława Golus-Jankowska, Prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

W Dermobusie przeprowadzone zostanie badanie dermatologiczne mające na celu analizę znamion skóry, czyli badań w kierunku czerniaka. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i pozwala na określenie następujących parametrów:

  • A (asymmetry) – asymetria – czerniak w odróżnieniu od zmian barwnikowych wykazuje nieregularny wygląd,
  • B (borders) – granice – brzegi zmiany są nierówne i postrzępione,
  • C (color) – kolor – kolor czerniaka jest różnorodny od jasnobrązowego do czarnego, nierównomiernie rozłożony, często z punktowym skupieniem barwnika,
  • D (diameter) – średnica zmiany > 5 mm,
  • E (elevate) – uwypuklenie – uwypuklenie się zmiany ponad otaczający naskórek

Dodatkowo, w Dermobusie udostępniamy pacjentom możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności.  

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem. Akcja odbywa się w godzinach 10:00 – 16:00. 

Wszelkie szczegóły dot. terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności (https://fundacjaneuca.pl/o-fundacji#aktualnosci)

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register