Dramatyczna sytuacja w Szpitalu Miejskim w Elblągu

Oddział zakaźny w Szpitalu Miejskim w Elblągu liczy 28 łóżek. Jest ich już za mało, dlatego konieczne było włączenie do opieki nad pacjentami z koronawirusem innych oddziałów – informuje Radio Olsztyn.

Do placówki trafiają nie tylko mieszkańcy Elbląga, ale też z innych części województwa warmińsko-mazurskiego – informuje rzeczniczka prasowa placówki Małgorzata Adamowicz. Obecnie jest tam 40 osób, 25 w oddziale zakaźnym, 10 na pulmonologii i pięć na intensywnej terapii.

Szpital jest dobrze wyposażony we wszystko co służy leczeniu chorych, a także w środki ochrony. Ale jego dyrekcja zwróciła się do wojewody o wsparcie kadrowe, szczególnie o lekarzy na OIOM. Chorzy z covidem przebywają w szpitalu przy ul. Żeromskiego, którego część jest wyłączona pod potrzeby pacjentów zakaźnych. Natomiast osoby w stanie najcięższym są na intensywnej terapii w placówce przy ul. Komeńskiego.

Władze szpitala zapewniają, że zastosowane są wszystkie środki ostrożności, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register