Drogowcy w szoku po wypadkach z łosiami. Będą zmiany na „siódemce”

W związku ze zdarzeniami drogowymi z udziałem łosi na drodze ekspresowej S7 w okolicy Kiezmarka, które miały miejsce pod koniec 2018 r., GDDKiA informuje, że tuż przed udostępnieniem do ruchu S7 w dniu 31.10.2018 r., została tam ograniczona prędkość do 100 km/h oraz ustawione znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną.

Na tym odcinku trasy od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego trwają prace wykończeniowe na poboczach oraz w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni głównej przy infrastrukturze towarzyszącej (m.in. drogi dojazdowe i serwisowe). Do tej pory przy drodze zostało wykonanych także ok. 70 proc. wygrodzeń.

Ze względu na zdarzenia drogowe ze zwierzętami, w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa użytkowników drogi, zostało skierowane do wykonawcy polecenie o przeanalizowanie możliwości i pilne wykonanie dalszych prac przy ogrodzeniu, w szczególności w rejonie Kiezmarka nad Wisłą. Te działania zostały już przez wykonawcę podjęte.

– Informujemy, że wszystkie prace budowlane, które są prowadzone na tym odcinku drogi ekspresowej od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego mają się zakończyć planowo do 27.04.2019 r. – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

W ramach minimalizacji barierowego oddziaływania drogi a jednocześnie zminimalizowania ryzyka kolizji ze zwierzętami, zgodnie z decyzją środowiskową zostały wybudowane obiekty pełniące rolę przejść dla zwierząt, w tym most przez Wisłę zapewniający ciągłość korytarza ekologicznego Doliny Wisły. Jednak konieczność realizacji prac wykończeniowych w obrębie nowej S7 może powodować wnikanie zwierząt na teren drogi.

– Apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości oraz dostosowanie jej do warunków panujących na drodze – informuje GDDKiA w Gdańsku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register