Dzięki publikacji wizerunku policja ujęła złodzieja okularów

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę, który ukradł okulary w salonie optycznym. Ustalenie danych personalnych 46-letniego Piotra K. było możliwe dzięki nagraniom z monitoringu i informacji przekazanej nam po publikacji zdjęcia 46-latka. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna może mieć także na swoim koncie inne podobne kradzieże.

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów optycznych. Mężczyzna założył warte 600 złotych okulary, które przymierzał, po czym wykorzystując nieuwagę obsługi, opuścił sklep. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, jak i moment kradzieży.

Wyjaśnieniem sprawy i zatrzymaniem sprawcy tego przestępstwa zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo – śledczego. To oni, równolegle z prowadzonymi czynnościami procesowymi, podjęli decyzję o publikacji wizerunku osoby widocznej na nagraniu z monitoringu. Na reakcję osób odwiedzających strony internetowe policji nie trzeba było długo czekać.

Przekazane nam informacje pozwoliły policjantom z wydziału operacyjno-rozpoznawczego na ustalenie danych personalnych 46-latka i jego zatrzymanie.

Notowanemu wcześniej w policyjnych kartotekach Piotrowi K. za ten czyn grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna może miec związek z innymi podobnymi kradzieżami na terenie Warszawy. Niewykluczone są więc kolejne zarzuty.

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register