Elbląski Ratusz, w związku z koronawirusem, apeluje do przedsiębiorców

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z rozwojem nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, mając na celu podjęcie dalszych działań ograniczenia przenoszenia czynników chorobotwórczych, Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu zwraca się do przedsiębiorców i instytucji gdzie występuje kontakt większej ilości osób w ograniczonej przestrzeni.

  1. Zwiększenie świadomości osób przebywających na terenie firm/instytucji poprzez przekaz informacji i promocję właściwych postaw względem zagrożenia, niezbędne informacje można uzyskać na stronach Sanepidu i rządowych np.:  https://www.gov.pl/web/koronawirus
    (np. wywieszenie informacji w miejscach ogólnodostępnych – na tablicach ogłoszeń, klatkach schodowych, przekazanie informacji pracownikom drogą elektroniczną na służbowe skrzynki mailowe, skrzynki listowne lokatorów …)
  2. Umożliwienie pracownikom wykonywania pracy zdalnej (z domu), odebranie zaległych urlopów, przesunięcie zamierzeń i zadań na późniejsze terminy. Unikanie spotkań w większej ilości osób/pracowników, ograniczyć kontakt z klientami do minimum, preferować – jeżeli to możliwe, udzielanie informacji i przyjmowanie dokumentacji drogą elektroniczną…
  3. Zwiększenie częstotliwości odkażania miejsc i rzeczy użytkowanych przez osoby z zewnątrz, np. klamki drzwi, włączniki świateł, poręcze, kosze i wózki na zakupy, powierzchnie blatów obsługowych, powierzchnie stołów i inne powierzchnie dostępne wielu osobom. W szczególności dotyczy to sklepów.
  4. Indywidualne rozważenie możliwych kierunków zakażenia pracowników lub klientów przez użytkowanie rzeczy lub pomieszczeń firmy/instytucji i podjęcie działań przeciwdziałających przenoszenia wirusa ( np. odkażanie powierzchni).
  5. Ograniczyć rozliczenia gotówką za zakupiony towar, preferować rozliczenia bezgotówkowe. (karty płatnicze) Ograniczenie punktów kontaktu z osobami z zewnątrz, stanowiska mające kontakt z osobami z zewnątrz – jeśli to możliwe, zabezpieczyć szybą lub pleksą.
  6. Indywidualne, obywatelskie stosowanie się do zaleceń dotyczących higieny osobistej i zapobiegania przenoszenia wirusa między osobami, im więcej osób będzie stosować się do zaleceń, tym możliwość i szybkość przenoszenia wirusa zostanie ograniczona.

Promowanie postaw obywatelskich w obliczu zagrożenia i pamiętania, że my sami możemy przebyć chorobę w sposób umiarkowany jednocześnie możemy nieświadomie przenieść wirusa na inne osoby u których choroba może mieć ciężki przebieg.

Urząd Miejski w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register