Elblążanie “wykręcili” 60 tys. kilometrów

Zakończyła się rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, w której po raz pierwszy wziął udział Elbląg. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 5 października. Wiadomo, że rowerzyści dla naszego miasta wykręcili około 60 tysięcy kilometrów! 

Głównymi celami rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” są: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej oraz promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu. Do tegorocznej edycji zabawy, organizowanej przez miasto Bydgoszcz, zgłosiły się 43 miasta, w tym po raz pierwszy Elbląg.

Rywalizacja trwała przez cały wrzesień. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Rowerzyści pobierali specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestrowała trasy i ich długości. Uczestnik sam decydował, dla którego z miast „kręci kilometry”.

Rywalizacja zakończyła się w minioną środę (30.09). Oficjalne wyniki RSP poznamy 5 października. Tego dnia główny organizator, miasto Bydgoszcz, przedstawimy oficjalny ranking miast oraz indywidualne wyniki najlepszych rowerzystek i rowerzystów w kraju, biorących udział w rywalizacji.

Z nieoficjalnych wyników wynika, że rowerzyści przejechali dla Elbląga 60314 km. Dziękujemy za każdy kilometr. Były także okazje do wspólnego kręcenia kilometrów podczas akcji zorganizowanych między innymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu (dziękujemy!): wycieczek rowerowych wzdłuż Nogatu i do wsi Marynowy oraz podczas przejazdu rowerowego przez miasto z okazji Dnia bez samochodu i Narodowego Dnia Sportu. Rowerzyści kręcili kilometry dla Elbląga codziennie, także podczas indywidualnych wycieczek, przez cały wrzesień.

Zwycięzcami są wszyscy. Kampania „Rowerowa stolica Polski” motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Organizatorem rywalizacji o tytuł „Rowerowej stolicy Polski” jest Miasto Bydgoszcz.

rowerami

rowerami

rowerami

rowerami

rowerami

rowerami

rowerami

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register