Kierował po narkotykach, z zakazem prowadzenia i spowodował kolizję!

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi z Elbląga. Policjanci zatrzymali go zaraz po kolizji, którą spowodował z innym samochodem. Miał w organizmie amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia i liczne wykroczenia drogowe, w tym tak niebezpieczne przekroczenia prędkości o “50+”. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Do kolizji doszło we wtorek (27 lipca 2021 r.) około godziny 16. na ul. Beniowskiego w Elblągu. 25-letni mężczyzna jadący vw scirocco nieprawidłowo wyprzedzał inny pojazd i zderzył się vw passatem, który jechał z naprzeciwka. Sprawca kolizji prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Badanie wykazało, że miał w organizmie amfetaminę i marihuanę.

Miał także na koncie liczne wykroczenia drogowe, w tym tak niebezpieczne przekroczenia prędkości o “50+” w terenie zabudowanym. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Odurzeni narkotykami kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Środki odurzające zażywane przez kierowcę stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ::

– zmniejszają szybkość reakcji – ograniczają pole widzenia – powodują błędną ocenę odległości i szybkości, – powodują błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniżają samokontrolę i koncentrację, – powodują rozproszenie uwagi oraz senność.

Jazda w stanie po użyciu narkotyków jak i alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
fot. KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register