Krewki rekordzista zatrzymany- dostał 10 zarzutów

60-letni Ryszard S. nie miał szans na ucieczkę rowerem przed policyjnym pościgiem. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Jazda w stanie nietrzeźwości, nie była jednak jedynym przewinieniem 60-latka. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który uprawdopodobnił, że podejrzany mógł dopuścić się również innych przestępstw, w tym wymuszeń rozbójniczych, gróźb karalnych, naruszenia miru domowego oraz naruszeń nietykalności i znieważeń. Ryszard S. usłyszał w sumie 10 zarzutów karnych, po czym sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny skierował policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego na teren gminy Mińsk Mazowiecki, gdzie w rejonie jednego z barów awanturowal się nietrzeźwy mężczyzna.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli jak mężczyzna, którego miało dotyczyć zgłoszenie, wsiada na rower i próbuje odjechać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Rowerzysta nie miał szans na ucieczkę. Po chwili został obezwładniony i zabrany do radiowozu. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Rowerzysta był już znany policjantom z innych interwencji. Był to 60-letni Ryszard S. mieszkaniec mińskiej gminy. Podczas interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie, naruszając nietykalność i znieważając mundurowych. Ostatecznie Ryszarda S. osadzono w policyjnej celi.

Nie były to jednak jedyne czyny zabronione, które mógł mieć na swoim „koncie” 60-latek. Policjanci z dochodzeniówki zgromadzili materiał dowodowy wskazujący, że Ryszard S. mógł brać udział w innych przestępstwach. Podejrzany usłyszał między innymi zarzuty naruszenia miru domowego i wymuszenia rozbójniczego, popełnionych wobec jednej z sąsiadek, od której miał on wymuszać różne kwoty pieniędzy, a także gróźb karalnych kierowanych do właścicieli lokalu gastronomicznego w mińskiej gminie.

Podejrzanemu przedstawiono łącznie 10 zarzutów karnych. Na wniosek Policji i Prokuratury, sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Ryszarda S. tymczasowego aresztu na okres 3-ech miesięcy.

Za samo tylko wymuszenie rozbójnicze, o które został podejrzany Ryszard S., grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register