Niebezpieczne zdarzenie w Mikoszewie. Łódź wywróciła się – ludzie wpadli do morza

Wczoraj o godz. 17:14 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia w miejscowości Mikoszewo wejście na plażę nr 90, gdzie według zgłoszenia 5 osób w kamizelkach ratunkowych potrzebowało pomocy – informuje OSP Jantar.

Po przybyciu na miejsce zastaliśmy OSP Mikoszewo, które będąc pierwsze na miejscu zdarzenia wypatrzyło poprzez lornetkę osoby w kamizelkach machające w stronę lądu. Z uwagi na bardzo trudne warunki na morzu niezwłocznie zwodowaliśmy naszą łódź i udaliśmy się w stronę machających osób potwierdzając tym samym treść zgłoszenia – informują ratownicy z OSP Jantar.

W czasie, kiedy dopływali do osób wzywających pomocy dołączyła załoga z Służba SAR – BSR Świbno, z którą to wspólnie podjęto łącznie 7 rozbitków łodzi przewróconej przez potężne fale. Po przetransportowaniu osób na brzeg została udzielona im kwalifikowana pierwsza pomoc, a następnie po konsultacji medycznej osoby zostały przewiezione do miejscowej jednostki OSP Mikoszewo, gdzie otrzymały ciepły posiłek i mogły się ogrzać.

Nasza jednostka po zaopatrzeniu poszkodowanych wróciła na wodę w celu zabezpieczenia łodzi, sprawdzenia czy nie doszło do rozlewu środków ropopochodnych i wyłowienia asortymentu należącego do łodzi i rozbitków – informuje OSP Jantar.

W działaniach brali też udział strażacy z Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim wraz z łodzią, którzy pomagali przy zabezpieczeniu osób poszkodowanych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register