Nielegalnie polował, groził myśliwym i znęcał się nad psem!

Trzy zarzuty usłyszał 27-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. W tym jeden dotyczący nielegalnego polowania na zwierzynę. Mężczyzna kłusował w lasach pod Markusami. Policjanci zabezpieczyli mu broń. W bagażniku jego samochodu znaleźli szczątki zwierząt. Z terenu posesji funkcjonariusze zabrali psa, który przebywał tam w fatalnych warunkach. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

27-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego został zatrzymany na gorącym uczynku przez myśliwych, którzy w nocy 17 listopada br. słyszeli huk strzałów w lesie nieopodal Markus.

Myśliwi pojechali na miejsce i zatrzymali mężczyznę w kominiarce, ze sztucerem i noktowizorem. Jak ustalili śledczy, ujęty przez myśliwych kłusownik odgrażał się, że przestrzeli im kolana. Próbował również ich przekupić. O całym zdarzeniu została powiadomiona policja. Funkcjonariusze zatrzymali 27-latka i zabezpieczyli w jego domu sztucer i strzelbę.

W bagażniku jego samochodu natrafili na szczątki zwierząt. Z posesji mężczyzny funkcjonariusze zabrali także psa, który przebywał w fatalnych warunkach. Podejrzany usłyszał w miniony piątek (22.11.19r) zarzuty nielegalnego polowania, gróźb karalnych oraz znęcania się nad zwierzęciem.

Co więcej, w tej sprawie odpowie także ojciec 27-latka, któremu śledczy zarzucają pomocnictwo w przestępstwie, między innymi poprzez udostępnienie broni. Obydwu mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register