Podnośnik koszowy – w jakich pracach może pomóc?

Podnośniki koszowe możemy wynająć w coraz większej liczbie firm w Polsce. Świadczy to o tym, że zapotrzebowanie na ich pomoc jest ogromne nawet teraz, gdy zmagamy się z koronawirusem. Nie można się temu dziwić, ponieważ lista prac, przy których można wykorzystać podnośnik koszowy, jest naprawdę bardzo długa, a wiele z nich realizowanych jest również w tym trudnym dla wszystkich czasie. Firmy, które oferują wynajem podnośników, należą do tych nielicznych, które nawet teraz nie muszą narzekać na brak zleceń. Do jakich prac można wykorzystać podnośnik koszowy?

Podnośnik koszowy, czyli zwyżka z koszem osobowym

Podnośnik koszowy nazywany jest również zwyżką. To pojazd, który składa się z podwozia samochodowego (czasem z podwozia gąsienicowego) i ramienia teleskopowego zakończonego koszem osobowym. Podstawowym zadaniem jest transport osób na odpowiednią wysokość, nawet 70 metrów. Za pomocą kosza osobowego można również transportować nieduże maszyny i narzędzia budowlane, materiały budowlane czy elementy konstrukcyjne.

Istnieje kilka typów podnośników koszowych, np. podnośniki terenowe czy samojezdne z napędem 4×4, które są solidniejsze i idealnie nadają się do pracy w trudniejszym terenie.

Sprawdź przykładowy podnośnik koszowy na stronie https://www.podnosimy.pl/podnosnik-koszowy-62-metry/ i dowiedz się więcej

TOP 5 prac dla podnośników koszowych

Usługi podnośnikowe i prace wysokościowe to szereg różnych zadań, z którymi dobrze dobrany podnośnik koszowy poradzi sobie doskonale. Oczywiście nie bez udziału wykwalifikowanego pracownika, który zajmuje się obsługą podnośników z koszem osobowym. Poniższe prace i zadania to najczęściej spotykane usługi w świecie podnośników koszowych.

1. Prace montażowe i wykończeniowe w budownictwie

To najczęściej spotykany typ zadań – realizowany na każdym placu budowy. Można wykonać tego typu prace z poziomu rusztowania budowlanego, ale dzięki podnośnikom koszowym można zrobić to szybciej i bezpieczniej. Montaż okien, malowanie elewacji, prace dekarskie, montaż oświetlenia czy elektryczności – to wszystko da się sprawnie wykonać dzięki zwyżce z obsługą operatorską.

2. Prace w energetyce, również kolejowej

Dzięki podnośnikom koszowym można budować nowe linie energetyczne i sieci trakcyjne dla pociągów, tramwajów czy trolejbusów. Bez podnośnika koszowego naprawdę ciężko byłoby sprawnie i bezpiecznie tworzyć nowe linie kolejowe czy naprawiać awarie, zerwane podczas burzy linie energetyczne.

3. Prace w branży reklamowej

Podnośniki koszowe mogą pracować na planach filmowych i reklamowych przy pomocy związanej z oświetleniem czy pracą kamerzystów i dźwiękowców. Podnośniki mogą być również wykorzystywane przy realizacji efektów specjalnych. Można także wspomnieć o bardziej prozaicznych czynnościach, takich jak montaż i wyklejanie billboardów reklamowych czy montaż i naprawa neonów na ścianach i dachach budynków.

4. Pielęgnacja zieleni i prace ogrodowe

Zwyżki koszowe są bardzo często wykorzystywane przy usuwaniu połamanych gałęzi i drzew po burzach i wichurach. Za pomocą podnośników z koszem osobowym można realizować prace ogrodnicze, np. przycinanie krzewów i drzew. Zwyżki, zwłaszcza nożycowe (mniejsze od podnośników koszowych na podwoziu samochodowym) stosowane są również w sadownictwie, np. przy zbiorach owoców.

5. Usuwanie śniegu i sopli lodu

Zimową porą firmy oferujące wynajem podnośników, otrzymują zlecenia związane z usuwaniem nagromadzonego na dachach śniegu i strącaniem sopli zwisających z dachów, drzew itp. Każdy właściciel czy zarządca budynków ma obowiązek zadbać o usuwanie śniegu i sopli, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, przechodniom, a także samemu obiektowi. Zwłaszcza na wschodzie i południu Polski tego typu prace są naprawdę dużym procentem ogółu zleceń, bowiem zima nie zawsze dopisuje w całym kraju.

Wynajem podnośników koszowych

W Polsce wiele firm oferuje klientom wynajem podnośników. Jak wspomnieliśmy, zapotrzebowanie na ich usługi jest ogromne i ma charakter całoroczny. Wynajmowanie podnośnika koszowego jest dużo bardziej opłacalne w większości przypadków, niż zakup własnego pojazdu. Przykładowo w Warszawie bardzo znaną firmą od podnośników i zwyżek jest firma Dźwigi i Podnośniki Dariusza Kujawy, która na rynku działa od ponad 30 lat! Firma ta realizuje zlecenia w województwie mazowieckim, a w przypadku dużych zleceń – na terenie całej Polski. Firma wykonywała usługi również na terenie Elbląga przy współpracy długofalowej jako podwykonawca prac.

Jeżeli szukasz podnośnika koszowego – sprawdź oferty lokalnych firm w Elblągu lub skorzystaj z pomocy firmy z Warszawy, która z pewnością stanie na wysokości zadania i zrealizuje usługi na najwyższym poziomie.

1 komentarz

  • weri Reply

    27 kwietnia 2022 at 00:13

    No w końcu udało mi się znaleźć artykuł, który w przystępny sposób doinformował mnie o podnośnikach. Dzieki temu wiem w jakis sposób podejść do tematu. Póki co wiem, że nie mogę pozwolić sobie na ich zakup, ale w zamian za to zamierzam je wynająć. Widziałam już, że firma Gizo świadczy go na naprawdę korzystnych warunkach. W razie gdybym zdecydowała się na zakup to firma daje też możliwośc kupienia podnośników. To na pewno będzie dobra inwestycja, bo ich jakość jest naprawdę dobra.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register