Policjanci z Elbląga podsumowali weekend

Policjanci w miniony weekend interweniowali 160 razy, zatrzymali do kontroli ponad 90 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W 8 przypadkach były to przekroczenia o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali także 3 nietrzeźwych kierujących.

Rekordzista miał 3,5 promila alkoholu w organizmie i kierował motorowerem. W niedzielę (18.06) zatrzymali go policjanci z Posterunku Policji w Młynarach. 38-letni mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe dwa przypadki to: kierujący skodą 40-latek z wynikiem badania 1,6 promila oraz inny mężczyzna kierujący fordem a zatrzymany w Kazimierzowie. W tym ostatnim przypadku wynik badania alkotestem to 2,71 promila alkoholu w organizmie.

W ciągu weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali aż 8 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Pewien 21-latek kierując peugeotem jechał przez Fiszewo z prędkością 114 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do jedynie do 40 km/h. Inny również 21-latek motocyklem suzuki przekroczył dozwoloną prędkość na al. Jana Pawła II w Elblągu o 58 km/h. Oprócz mandatów policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy na 3 miesiące.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register