Potężny wypadek na skrzyżowaniu. Trzy samochody rozbite

Niestety, wystarczyło aby przestała działać sygnalizacja świetlna na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, aby doszło do wypadku. W efekcie trzy samochody uczestniczyły w zdarzeniu na skrzyżowaniu ulic Teatralnej, 12 Lutego i  Płk. Dąbka. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Skrzyżowanie przy wjeździe w ul. Teatralną jest zablokowane.

Zdarzenie miało miejsce o godzinie 6.20 na skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka/Teatralna. 25-letni kierowca golfa, który jechał ulicą Nowowiejską w kierunku Teatralnej, nie ustąpił pierwszeństwa dla kierującego renault kadjar (65 lat), który jechał w kierunku 12 Lutego i uderzył w volkswagena. Ten ostatni uderzył jeszcze w słup oświetleniowy a renault w znak oraz w volkswagena borę (24-lata kierowca), który wyjeżdżał z Teatralnej. Do szpitala trafiły trzy, młode kobiety z volkswagena golfa. Ich obrażenia to ogólne potłuczenia, rany cięte głowy oraz obrażenia miednicy. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia – informuje Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg.

Na tym skrzyżowaniu, od kilku dni nie działa sygnalizacja świetlna. Jest to spowodowane budową nowej trakcji tramwajowej.

– Informujemy, że z uwagi na duży zakres prac montażowych i przepięć istniejących linii kablowych urządzeń sygnalizacyjnych do nowego sterownika prace te rozłożone zostaną na dwa dni. Powyższe wymaga czasowego wyłączenia sygnalizacji świetlnej. W dniu dzisiejszym (28.09 br.) na potrzeby wykonania tych prac wyłączona została sygnalizacja na skrzyżowaniu Płk. Dąbka – Królewiecka, natomiast sygnalizacja na skrzyżowaniu 12 Lutego – Teatralna – Nowowiejska – Królewiecka wyłączona zostanie jutro tj. 29.09.2017 roku – informował Urząd Miejski w Elblągu.

Sygnalizacja dziś, 2 października br. nadal nie działa.

Więcej informacji wkrótce.

20171002_072918 20171002_072921 20171002_072925

 

3 komentarze

 • Darek Reply

  2 października 2017 at 08:15

  a gdzie jest policja? To jedno z bardziej zakorkowanych skrzyzowań. Cięzko dupę ruszyć chociaż z rana i pokierować ruchem. Co za kraj! Do wypadku to i policja i straż i pogotowie a wystarczyłby jeden policjant w godzinach szczytu porannego i koszty (wszelkie) byłyby żadne!

 • Zbyhu Reply

  3 października 2017 at 12:25

  Policja jest od ochrony miesiecznic a nie obywateli.

 • zorrro Reply

  6 października 2017 at 13:40

  a wystarczył postawić policjanta żeby ruchem kierował 🙂

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register