Problemy z cenami w sklepach „Biedronki”. Co się dzieje?

W sklepach „Biedronka” coraz częściej dochodzi do niewystawiania cen przy towarach – skarżą się czytelnik platformy dziejesie.wp.pl. Klient uważa, że to „ewidentne naciąganie i celowe działanie na niekorzyść konsumenta”. Sieć odpowiedziała na zarzuty – informuje onet.pl.

– Z naszych ustaleń wynika, że ewentualne braki mają charakter incydentalny i mogą wynikać ze skali naszego działania, ilości produktów w ofercie oraz obowiązujących promocji – tłumaczy portalowi Barbara Tokarz z Jeronimo Martins Polska S.A.

Tokarz podkreśla, że w poniedziałki i czwartki w sklepach wprowadzane są nowe oferty, co wiąże się z koniecznością wydrukowania wielu etykiet cenowych w krótkim czasie. Zaznacza jednak, że firma stara się, aby „komunikacja cenowa była dla każdego czytelna”.

Sieć nie odpowiedziała na zarzut, że czytniki cen są w sklepach celowo przenoszone na „obrzeża sklepu”, aby zniechęcić ludzi do ich częstego sprawdzania.

Przypominamy, cena produktów powinna być w sklepie dobrze uwidoczniona i być taka sama na półce i na paragonie. Za nieprzestrzeganie tej zasady handlowcom grożą kary nawet do 40 tys. zł.

Po publikacji tekstu w Onecie sieć wydała oświadczenie. Poniżej jego treść.

„Czytniki cen znajdują się we wszystkich sklepach Biedronka, a w przypadku większej powierzchni placówki może być ich nawet więcej niż jeden. Standardowo zamieszczamy je w miejscach ogólnodostępnych i dobrze widocznych. Czytniki cen stały się stałym elementem wyposażenia sklepów Biedronka. Z naszych obserwacji wynika, iż klienci bardzo często korzystają z tego narzędzia, a dodatkowo odciąża ono pracowników. Dlatego nadal będziemy instalować je w naszych sklepach”.

źródło: onet.pl

3 komentarze

 • Ryszard Reply

  30 sierpnia 2018 at 13:58

  Brak ludzi do pracy!

 • 098 Reply

  30 sierpnia 2018 at 14:26

  Nie tylko brak cen wkurza klientow,ale takze panujacy tam balagan.CENY powinny byc pod kazdym towarem bo inaczej to bedziemy bralo 2 wozki ,bo nie sposob co chwile biegac do czytnika!!! brrrrrrrr.I balagan!! tez warto by bylo ogarniac na biezaco,wozki stoja albo na srodku albo przy polkach.Czas sie wziasc za Jeronimo!!!

 • Grzesiek Reply

  2 września 2018 at 10:30

  Brak cen, ceny inne na półkach i inne przy kasach to w Biedronce norma. Bałagan i zastawione przejścia to wyróżnik Biedry.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register