Przed wyborami. Polska Jest Jedna zaprasza na spotkanie w Elblągu

Rozpoczęła się kampania wyborcza. Już wkrótce do naszego miasta przyjadą z pewnością przedstawiciele dużych ugrupowań politycznych, które mają już swoją reprezentację w parlamencie. Warto jednak zwrócić także uwagę na mniejsze ugrupowania, które mogą stać się alternatywą dla obecnego systemu politycznego.

Taką partią może być z pewnością Polska Jest Jedna.

Spotkanie z jej działaczami w ramach Komitetu Wyborczego Partii Polska Jest Jedna odbędzie się w Elblągu dnia 22.08. o godz. 18:00 przy ulicy Stary Rynek 68 w Restauracji Amore Mio.

Polska Jest Jedna to ruch polityczny, który powstał we wrześniu 2021 r. w Siemianowicach Śląskich jako obywatelska inicjatywa stająca w obronie wolności każdego obywatela i jego, konstytucyjnego prawa do decydowania o sobie i własnym zdrowiu.

Założycielem i przewodniczącym jest Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech.

W początkowej fazie istnienia ruch funkcjonował jako stowarzyszenie zwykłe skupiające ludzi, którzy nie zgadzali się z ówczesną polityką sanitarnego dzielenia Polaków oraz dewastacją małych i średnich przedsiębiorców i zmuszania ich do rezygnacji z ich podstawowego prawa konstytucyjnego jakim jest prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

Po kilku miesiącach apeli i publicznych protestów oraz lawinowo rosnącej liczbie sympatyków z całego kraju Ruch Polska Jest Jedna uzyskał wpis do KRS i przyjął formę stowarzyszenia z osobowością prawną, aby móc lepiej i pełniej służyć ludziom widzącym w Ruchu nadzieję zmiany na lepsze.

Wtedy też zaczęły tworzyć się ogólnopolskie struktury regionalne skupione wokół wartości stojących za głównym hasłem ruchu jakim jest Bóg, Rodzina i Ojczyzna.

Wraz z nowymi członkami coraz silniej napływał ogólnokrajowy przekaz o konieczności wejście na polityczną scenę. Przekaz ten był argumentowany przekonaniem, że każda z obecnie funkcjonujących w Sejmie i Senacie partia nie reprezentuje sobą odpowiednio wysokich standardów etycznych w sprawowaniu władzy, ustanawianiu prawa i ochrony polskiej racji stanu.

Zarząd oraz liderzy ruchu Polska Jest Jedna wsłuchując się w ten płynący z całej Polski przekaz zdecydowali się wkroczyć na ścieżkę polityki jako jedynej możliwości posiadania realnego wpływu na to co dzieje się z naszym krajem.

W I kwartale 2023 roku Ruch Polska Jest Jedna został zarejestrowany w Sądzie Okręgowym jako partia polityczna.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register