Spartakiada dla elbląskich uczniów

Wraz z początkiem wiosny Prezydent Witold Wróblewski w ramach programu „Bezpieczny Elbląg – Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna” organizuje dla dzieci z elbląskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych Turniej Sportowo-Rekreacyjny – Spartakiadę, która jest podsumowaniem programu „Żyj zdrowo na sportowo”.

W tym roku byłaby to już V edycja Spartakiady. Niestety z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz obowiązujące ograniczenia niemożliwe było zorganizowanie Spartakiady w tradycyjnej formie. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę jak ważne zagadnienia realizowane są w ramach projektu „Żyj zdrowo na sportowo”, mimo panujących obostrzeń, nauczyciele organizowali różnorodne działania związane z tematyką zdrowego odżywiania i sportu, podczas bezpośrednich zajęć z dziećmi w placówkach.

Głównymi celami programu „Żyj zdrowo na sportowo” są: kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego, wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zaplanowanych zadań sportowych oraz pogłębianie wiedzy związanej z prawidłowym żywieniem.

Podczas zabaw dzieci poznały m.in. możliwości ruchowe własnego ciała, zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni, jak również współpracy z rówieśnikami. Poruszano również tak ważne w obecnym czasie tematy higieny osobistej, w tym prawidłowego mycia rąk. Dzieci dowiedziały się jak właściwe odżywianie i aktywność ruchowa wpływa na dobre samopoczucie i odporność organizmu, dlaczego warto swoją dietę wzbogacić w owoce i warzywa, a unikać słodyczy i słodzonych napoi.

Podsumowaniem realizowanych działań był konkurs plastyczny pt. „Spersonalizowane owoce bądź warzywa w czasie rywalizacji sportowej na V Spartakiadzie”. Jak zawszew konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli. Wybór zwycięzców był bardzo trudny – wszystkie przygotowane prace były pomysłowe oraz starannie wykonane, dlatego Komisja nagrodziła wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie.

Finał konkursu odbył się 14 kwietnia w Przedszkolu Nr 14. W ramach projektu zakupiono m.in. zestawy do zabaw, gry edukacyjne oraz sprzęt do pierwszej pomocy przedmedycznej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register