Sprawdź co będzie się działo podczas Elbląskiego Święta Chleba

Święto chleba w Elblągu.

Najsmaczniejszy jarmark produktów regionalnych, wspólne gotowanie, koncerty, teatry plenerowe, wyścigi smoczych łodzi, zawody na deskach SUP, warsztaty rzemiosła, strefa bajeczna, strefa zdrowia i relaksu – to tylko część atrakcji XVII edycji Elbląskiego Święta Chleba.

O planowanych przedsięwzięciach, z których mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać już od 25-27 sierpnia mówiono podczas konferencji prasowej.

Tradycyjnie ostatni weekend wakacji to Elbląskie Święto Chleba. Przedsięwzięcie związane z naszą tradycją Piekarczyka jest ukoronowaniem wszystkich letnich przedsięwzięć organizowanych w mieście przez całe lato. Będzie to już XVII edycja naszego wydarzenia. Tradycyjnie podczas imprezy będziemy gościli przedstawicieli naszych miast partnerskich. Serdecznie zapraszam do udziału i wspólnego świętowania. Mam nadzieję, że pogoda dopisze – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Przez trzy dni Stare Miasto będzie tętniło życiem, kusiło zapachami i smakami. W każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego.

Nieodłączną częścią Elbląskiego Święta Chleba jest oczywiście jarmark. Na stoiskach ok. 200 wystawców będzie można kupić regionalne chleby i inne wypieki, produkty żywnościowe oraz rękodzieło i sztukę ludową.

Będzie również wiele dodatkowych atrakcji. W ich przygotowanie włączyło się wiele instytucji miejskich, ale również firmy i stowarzyszenia. Na Elbląskim Święcie Chleba zostaną wydzielone strefy: Jarmarku, gdzie odbywać się będą również koncerty, wspólne gotowanie czy spektakl ognia z elementami pirotechniki.

Druga to strefa “Bajeczna”, na dziedzińcu muzeum, gdzie zapraszamy całe rodziny. Będą tam dmuchańce, zabawy sportowe, zabawki, kodowanie i animacje.

Trzecia to strefa relaksu i zdrowia, w której prowadzone będą między innymi badania profilaktyczne, kardiobus, a także zawody sportowe. Nowością będą zawody na deskach SUP, będą również wyścigi smoczych łodzi.

Zapisy na wyścig smoczych łodzi, które zakupione zostały z Budżetu Obywatelskiego trwają do 23 sierpnia. Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie MOSiR-u. W rywalizacji może wziąć udział 18 drużyn. W sobotę, 26 sierpnia od 10 rozpoczynamy zawody.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy są zainteresowani. Zachęcam również do korzystania z treningów na smoczych łodziach, które organizowane są we wtorki, czwartki i soboty – zaznaczył Marek Kucharczyk, dyrektor MOSiR w Elblągu.

Wiele atrakcji przygotowała również Biblioteka Elbląska.

– Planujemy warsztaty technik drukarskich, kolażu, kiermasz książek, czy pokaz budowy pieca chlebowego. Będzie się sporo działo, mam apel do tych, którym kończy się inwencja na końcu ulicy Stary Rynek, żeby przeszli jeszcze kilka kroków do biblioteki i do muzeum – zachęcał Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej.

Podczas Elbląskiego Święta Chleba wystąpią: Afromental, Natalia Nykiel, Muchy, Big Bike Orchestra oraz Elbląska Orkiestra Kameralna wraz z zespołem Klezmafour.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register