Targowisko Miejskie normalnieje. To dopiero początek zmian /zdjęcia/

Znikły stare, zadaszone ławy i sypiące się pawiloniki. Pojawiły się nowe stanowiska sprzedaży oraz ładne sklepiki. To pierwszy etap zmian, jakie przechodzi Targowisko Miejskie w Elblągu.

Zakres robót, które zrealizowało Konsorcjum Firm: Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „KOLEX” Ireneusz Rygasiewicz obejmował między innymi budowę 12 pawilonów handlowych murowanych przeznaczonych do sprzedaży całorocznej, 100 stanowisk pod zadaszeniem (stoły), stanowisk handlowych do sprzedaży bezpośrednio z samochodu, chodnika, ciągu pieszo – jezdnego, oświetlenia i niezbędnych instalacji. Projekt modernizacji konsultowany był z kupcami.

Koszt wykonania robót budowlanych wyniósł – 2.984.215,80 zł, z czego 994.268,00 zł na ten cel Miasto pozyskało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

O tym kto będzie najemcą nowych pawilonów zdecyduje przetarg. Przeprowadzenie postępowania przetargowego jest planowane w styczniu przyszłego roku.

Zarządcą Targowiska Miejskiego jest Zarząd Budynków Komunalnych. Zgodnie z wytycznymi programu 44 stanowiska handlowe przeznaczone zostaną również dla rolników indywidualnych prowadzących sprzedaż produktów rolno-spożywczych wytworzonych w ramach działalności rolniczej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register