Termomodernizacja – pomoc dla inwestorów. Zapłać mniej za remont i obniż rachunki za ogrzewanie

Masz wrażenie, że Twoje pieniądze uciekają przez komin? Ceny gazu sprawiają, że drżącą ręką otwierasz maila z fakturą za kolejny miesiąc, lub – co gorsza – wyrównaniem za zimę? Jeśli znudziło Ci się życie na krawędzi i ciągła niepewność, mamy dla Ciebie ratunek – termomodernizacja z wymianą pieca i ociepleniem domu na czele, ocalą Cię przed dalszym przepalaniem pieniędzy. Jak się za to zabrać i skąd wziąć pieniądze na całe przedsięwzięcie? Przeczytaj.

Termomodernizacja – obniż rachunki za ogrzewanie

Popraw efektywność energetyczną i termiczną swojego domu. Dzięki temu zmniejszysz zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzowanie pomieszczeń. Zwiększysz komfort termiczny w budynku, a przy okazji zredukujesz emisję gazów cieplarnianych. W ramach termomodernizacji wykonasz m. in.: 

  • docieplenie budynku – poprawisz izolację termiczną ścian zewnętrznych, dachu, stropów, przegród wewnętrznych i fundamentów, aby ograniczyć straty energii cieplnej i utrzymanie je wewnątrz budynku.
  • montaż nowych energooszczędnych okien i drzwi, które lepiej izolują termicznie, zmniejszając ucieczkę ciepła na zewnątrz,
  • modernizację systemu ogrzewania – bardziej wydajne źródła ciepła, takie jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła czy ogrzewanie podłogowe zmniejszą zużycie energii na ogrzewanie budynku,
  • modernizację instalacji wentylacyjnej – ograniczysz straty ciepła i zapewnisz odpowiednią cyrkulacji powietrza,
  • instalację paneli fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych, które pozyskują energię z odnawialnych źródeł,
  • ulepszenie izolacji dachu,
  • modernizację instalacji grzewczej, co pozwoli na lepszą regulację temperatury w budynku.

Nawet jeśli zrealizujesz tylko kilka punktów z powyższej listy, np. ocieplisz dom wełną mineralną i wymienisz stolarkę okienną i drzwiową, już ograniczysz straty na ogrzewaniu.

Termomodernizacja budynku – kiedy ją wykonać?

Termomodernizacja jest szczególnie istotna w starych budynkach, które często charakteryzują się niską izolacją termiczną i wysokimi stratami ciepła. Działania termomodernizacyjne przeprowadza się również w nowych budynkach, aby poprawić ich efektywność energetyczną. W efekcie termomodernizacja przyczynia się do zwiększenia wartości nieruchomości, oszczędności finansowych oraz ochrony środowiska poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Program Czyste Powietrze, Ciepłe Mieszkanie, Ulga Termomodernizacyjna 2023 – dotacje na ocieplenie domu

Termomodernizacja i remont domu czy mieszkania to poważne przedsięwzięcie budowlane. Jeśli martwisz się, że Cię na nie stać, z pomocą przyjdą Ci programy, które przewidują dofinansowanie w formie dotacji lub odliczenia w ramach PIT. Zanim zlecisz prace, wykonasz audyt energetyczny, który określi, jakie jest zapotrzebowanie na energię w Twoim przypadku. 

Termomodernizacja domu z dofinansowaniem – wykorzystaj okazję i zatrzymaj energię cieplną w budynku

Już teraz zacznik ubiegać się o dofinansowanie. Dzięki temu nie tylko ocieplisz dom wełną mineralną, ale także wymienisz piec, wykonasz wentylację mechaniczną i zamontujesz ulepszenia, zapewniające ciepłą wodę użytkową. Decydując się na termomodernizację domu, powierz prace sprawdzonej ekipie i zaopatrz się w materiały budowlane, które zapewnią Ci bezpieczeństwo – w Isover znajdziesz wełnę mineralną o właściwościach termicznych, akustycznych i ognioochronnych. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register