W Elblągu powstanie Centrum Nowoczesnych Technologii

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała New Energy Transfer sp. z o.o. Dokument został wręczony Prezesowi Zarządu – Dominikowi Pawlakowi przez Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg.

Planowane przedsięwzięcie dotyczy budowy nowego zakładu produkcyjnego – Centrum Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych NET. Na podstawie zgłoszenia patentowego będą w nim wytwarzane innowacyjne chłodziarki sorpcyjne.

Uruchomienie produkcji jest wynikiem wdrożenia wyników prac B+R w ramach projektu budowy największego na świecie zakładu odsalania wody z zastosowaniem technologii adsorpcyjnej (Solar Village w Arabii Saudyjskiej), gdzie New Energy Transfer sp. z o.o. wykonała i dostarczyła adsorpcyjny system do produkcji chłodu i odsolonej wody.

W ramach projektu, przedsiębiorstwo zakłada poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 24 780 000 zł oraz zatrudnienie minimum 20 nowych pracowników. Inwestycja powstanie w Elblągu na działce o powierzchni 2,50 ha.

n1-1400x789

New Energy Transfer sp. z o.o. jest polską, specjalistyczną firmą inżynierską i naukowo – badawczą, której specjalizację stanowią innowacyjne sorpcyjne technologie służące do odzysku ciepła niskoparametrowego i odpadowego oraz zamiany go w ciepło użyteczne, chłód lub odsoloną wodę pitną.

05.02.2018 r. New Energy Transfer sp. z o.o. otrzymała zgodę na utworzenie na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej centrum badawczo-rozwojowego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register