Walizka postawiła na nogi policyjnych pirotechników

Czy zwykła walizka pozostawiona w banku może uruchomić niemal wszystkie służby ratownicze? Tak, jeśli zostało przyjęte zgłoszenie, że może stanowić zagrożenie. Tak było ostatnio w Mrągowie.

Zgłoszenie o niebezpiecznym przedmiocie pozostawionym w przedsionku banku uruchomiło lawinę działań policji. Natychmiast do akcji przystąpiły patrole policji i funkcjonariusz z rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Po sprawdzeniu pomieszczenia i monitoringu okazało się, że walizkę pozostawił bezdomny i nie zawierała ona niebezpiecznych przedmiotów.

10.01.19 r. przed południem mrągowska policja otrzymała informację, że w przedsionku mrągowskiego banku ktoś pozostawił torbę podróżną o nieznanej zawartości, a która może zawierać niebezpieczny ładunek. Natychmiast uruchomiona została procedura powiadomień odpowiednich służb. Niezwłocznie pod wskazany adres pojechał patrol policji i policjant rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Funkcjonariusze sprawdzili obiekt pod kątem znalezienia podejrzanych pakunków lub materiałów pirotechnicznych oraz sprawdzili monitoring. Dzięki czemu zauważyli, że walizkę pozostawiła osoba bezdomna, która weszła do banku kilkanaście godzin wcześniej, by się ogrzać. Mimo wszystko policyjny pirotechnik skrupulatnie sprawdził czy pozostawiony przy bankomacie pakunek nie zawiera żadnych niebezpiecznych przedmiotów.

– Każdy pozostawiony bez opieki bagaż w miejscu publicznym, na lotnisku czy dworcu jest traktowany, jako możliwe zagrożenie i oznacza to konieczność wprowadzenia odpowiednich procedur – informuje policja.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register