Wiceprezydent Nowak: Radny Karpiński krytykuje ale nie brał udziału w spotkaniach zespołu

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej krytykują pracę zespołu negocjacyjnego do spraw zakupy infrastruktury Góry Chrobrego. Mimo iż mieli swojego przedstawiciela w tym gremium. Wiceprezydent Janusz Nowak wskazuje jednak, że radny Wojciech Karpiński pojawił się na spotkaniach zespołu …tylko jeden raz. Później w pracach już nie uczestniczył.

O krytyce pracy zespołu negocjacyjnego przez radnych Platformy Obywatelskiej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/radni-po-nie-wiedzieli-co-negocjuja-teraz-odcinaja-sie-od-prezydenckiego-zespolu/

Na te zarzuty odpowiedział wiceprezydent Janusz Nowak.

– Kiedy informowaliśmy, że właściciel Góry Chrobrego chce zbyć udziały powołany został zespół, do którego zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich klubów Rady Miejskiej. Dokładnie zostało też opisane, co jest przedmiotem prac zespołu. W pracach od początku nie chcieli uczestniczyć radni Prawa i Sprawiedliwości – mówił wiceprezydent Nowak.

Janusz Nowak odniósł się również do twierdzeń radnego PO Wojciecha Karpińskiego.

– Obecnie radny Wojciech Karpiński, wskazuje, że nie zna zakresu prac zespołu i dokładnej wyceny Góry Chrobrego. Pan radny uczestniczył w pierwszym spotkaniu zespołu, a później, choć mógł, nie brał udziału w  drugim posiedzeniu, co może przekładać się na brak jego pełnej wiedzy w tym zakresie – wskazywał Nowak. – Przypominam, że w wyniku negocjacji udało nam się zmniejszyć kwotę nabycia nakładów z 2,4 mln zł do 1 mln 350 tys. zł. Prezydent przygotował projekt uchwały i został on procedowany w Radzie Miejskiej.

Wiceprezydent Janusz Nowak odpowiedział również na zarzuty radnego PO Michała Missana.

– Dziś także Michał Missan wskazuje, że sprawą Góry Chrobrego powinien się zająć Konwent Seniorów. Jednak najlepszy moment do tego był wtedy, kiedy do prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej wpłynęła petycja z podpisami mieszkańców o utrzymaniu Góry Chrobrego.  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by Konwent zajął się tą sprawą. Przed nami konieczność odpowiedzenia sobie na pytanie, czy dalej i jak prowadzić negocjacje – podkreślił wiceprezydent Nowak.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register