Wiolonczele muzykują parami. Mariusz Mruczek i Karol Sokołowski

Rozumieją się bez słów, i to dosłownie, bo połączył ich język wiolonczeli. Towarzyszki czasem kapryśnej, czasem nieznośnej, ale obydwaj nie wyobrażają sobie życia bez innego instrumentu. Mariusz Mruczek i Karol Sokołowski – na co dzień muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – tym razem skrzyżują smyczki, jako soliści, i zaprezentują wiolonczelową ucztę, jakiej Sala Koncertowa ZPSM jeszcze nie widziała i nie słyszała! 15 sierpnia, godzina 19 – w repertuarze dzieła Luigi Boccheriniego, Jean Baptiste Barrière’a i Jana Sebastiana Bacha.

Wiolonczela, jak samochód? Owszem, bo Karol Sokołowski dba o nią z podobną pieczołowitością i nic dziwnego, że ten duet zawojował już niejeden smyczkowy konkurs. Wilno, Warszawa, Bydgoszcz – m.in. z tych miast wiolonczelista EOK wracał z nagrodami i zapewnia, że na tym nie poprzestanie. Muzyk ma również w swoim dorobku tournée w Chinach (z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku) – 11 koncertów w 11 miastach. W sierpniowy wieczór będzie nie mniej intensywnie!

Smyczkowym kompanem Karola będzie Mariusz Mruczek, który pozostaje wierny wiolonczeli od lat. Co prawda w trakcie nauki zdarzyło mu się flirtować z perkusją i fortepianem, ale nie zmienił instrumentu i nie żałuje, bo dzięki niej odniósł liczne sukcesy. Dość wspomnieć finał IV Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku, III nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Oleśnicy oraz II nagrodę (duet wiolonczela-akordeon) XIV Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Mławie.

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

15.08.2021, niedziela, 19:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Karol Sokołowski – wiolonczela

Mariusz Mruczek – wiolonczela

W programie m.in.

Dzieła Luigi Boccheriniego, Jean Baptiste Barrière’a i Jana Sebastiana Bacha

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

Bilety: 20 zł. Bilety można również nabyć online, na stronie https://eok.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.

Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register