Wracają Mikołajki i Świąteczne Spotkania Elblążan

W reżimie sanitarnym, z ostrożnym dystansem i na świeżym powietrzu, ale jednak przeżywane wspólnie i bardzo lubiane przez mieszkańców – już wkrótce odbędą się Mikołajki z rozświetleniem miejskiej choinki, a kilka dni później Świąteczne Spotkania Elblążan wraz z koncertami i jarmarkiem.

ROZŚWIETLENIE CHOINKI – PROGRAM

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA ELBLĄŻAN – PROGRAM  

Mikołajki

– Jesteśmy tuż przed początkiem grudnia, więc chciałbym zaprosić mieszkańców do uczestnictwa w dwóch przedsięwzięciach. 6 grudnia Mikołajki i rozświetlenie miejskiej choinki, które w tym roku po raz piąty będziemy też obchodzić jako święto patrona miasta. Drugie wydarzenie to Świąteczne Spotkania Elblążan, które planujemy w dniach 11 i 12 grudnia – mówi prezydent Wróblewski.

Rozświetlenie miejskiej choinki zaplanowane jest 6 grudnia na godz. 17. Pojawi się Mikołaj i Śnieżynki, będą też Moto Mikołaje. Rozświetlenie choinki będzie sygnałem do włączenia świątecznej iluminacji w całym mieście. O godz. 18.00 w Katedrze św. Mikołaja odbędzie się msza w intencji miasta.

Świąteczne Spotkania Elblążan – jarmark i koncerty, Wigilia Elblążan

Wydarzenie wraca po rocznej przerwie i odbędzie się w dniach 11 i 12 grudnia, co ważne z zachowaniem reżimów sanitarnych.

– Klimatycznie, na świeżym powietrzu odbędą się dwa dni jarmarku, gdzie będą wystawcy i firmy z licznymi wyrobami, świątecznymi smakołykami i prezentami. Czas jarmarku umilać będziemy koncertami, wystąpią Marika, Reni Jusis, Paula, a także zespołu działające przy MDK oraz dzieciaki z elbląskich szkół – informuje prezydent.

Miasto zaplanowało też strefę zabaw i animacji dla najmłodszych, wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni, a skoro gotowanie to także odbędzie się niedzielna Wigilia Elblążan, podczas której wydawane będą świąteczne potrawy, w szczególności dla najuboższych.
Pamiętajmy również o zwierzakach

– W okresie świątecznym myślimy również o zwierzakach. Przed Ratuszem Staromiejskim odbędzie się zbiórka rzeczowa i pieniężna dla zwierząt. Partnerem tej akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – informował Wróblewski.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców na oba wydarzenia, zarówno 6 grudnia jak i 11 oraz 12 grudnia. Będzie się działo! – dodaje prezydent Elbląga.

plakat

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register