Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia. Kto wystartuje w Elblągu?

Wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia – ogłosił premier Donald Tusk. Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności – dodał szef rządu. W Elblągu jak już wiadomo w wyborach nie wystartuje obecny prezydent Witold Wróblewski.

Podjąłem dzisiaj decyzję o wydaniu rozporządzenia – formalnie prześlę je do Państwowej Komisji Wyborczej wraz z kalendarzem wyborczym – ale decyzja zapadła, wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia – powiedział premier podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem rządu.

Jak dodał, w ten sposób rozpoczynamy kalendarz wyborczy dotyczący samorządów.

Premier podkreślił też, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami samorządów i po uzyskaniu pozytywnej decyzji Państwowej Komisji Wyborczej, a to – jak ocenił – “właściwie formalność, “będziemy mogli przystąpić do tych – jakże ważnych z punktu widzenia lokalnych wspólnot i życia zwykłych ludzi – wyborów”.

Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności – zaznaczył Donald Tusk.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, wybory samorządowe muszą się odbyć między 31 marca a 23 kwietnia 2024 r.

Kto wystartuje w wyborach samorządowych w Elblągu? Na pewno o urząd prezydenta miasta będzie ubiegał się Michał Missan, obecny wiceprezydent miasta. Do startu wyborczego szykuje się również Stefan Rembelski, prawdopodobnie z własnego komitetu wyborczego. Jeśli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość- słychać, że kandydatem tej formacji na urząd prezydenta miasta może być Andrzej Śliwka, były minister w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register