Wybrani przez elblążan ale nie zostali radnymi. Zmiany w Radzie Miasta

Masowa rezygnacja przedstawicieli KWW Witolda Wróblewskiego, którzy zdobyli mandaty radnych. W efekcie podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta pojawiły się nowe osoby, które objęły mandat po rezygnacji osób, które te mandaty zdobyły.

Mimo, że mandat zdobyli, to go nie przyjęli. Dotyczy to kandydatów KWW Witolda Wróblewskiego w największym zakresie.

Mandatu nie przyjęli:  Iwona Mikulska (dyrektorka SP nr 18 w Elblągu, 997 głosów) i Edward Pietrulewicz (dyrektor SP 19 w Elblągu, 794 głosy). Z  mandatu radnego zrezygnował również Witold Wróblewski (1323 głosy), który został wybrany prezydentem Elbląga.

Tu zaczyna się kolejne przetasowanie. Miejsce Wróblewskiego w Radzie Miasta powinna zająć Agnieszka Jurewicz (dyrektor II LO) – uzyskała najwięcej głosów (dokładnie 196) na liście KWW Witolda Wróblewskiego.

Jurewicz jednak również mandatu nie przyjęła i zdecydowała się nadal kierować II Liceum. Jej miejsce w Radzie Miejskiej zajęła więc Monika Dwojakowska (142 głosy), nauczycielka w SP 21.

Iwonę Mikulską, która również zrezygnowała z mandatu radnej, zastąpi Krystyna Urbaniak (132 głosy), prowadząca własną działalność gospodarczą.

Po rezygnacji z mandatu radnego przez Edwarda Pietrulewicza jego miejsce powinna zająć Małgorzata Sowicka (349 głosów). Ona jednak również nie przyjęła mandatu. Jej miejsce zajmie w Radzie Miasta Mieczysław Szałachowski, były prezes Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”.

Z mandatu zrezygnował również Jacek Boruszka (Koalicja Obywatelska), który pozostaje na stanowisku dyrektora departamentu innowacji i informatyki. W Radzie Miasta zastąpi go Marek Kamm.

Janusz Nowak (SLD) pozostaje na stanowisku wiceprezydenta Elbląga. Mandat radnego po nim objął Andrzej Tomczyński.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register