Zabytkowe samochody pojawią się w Stegnie

Przeszło 2,6 tys. old i youngtimerów wyprodukowanych w krajach byłego bloku wschodniego przejedzie z Dolnego Śląska nad morze. Charytatywny Rajd Koguta startuje 8 czerwca z Oławy i po trzech dniach dotrze do mety w Stegnie. Jakie atrakcje czekają na zgromadzonych na trasie widzów?

W tym roku Charytatywny Rajd Koguta zaplanowany jest w dniach od 8 do 10 czerwca, a uczestnicy rajdu pokonają liczącą 530 km trasę Oława – Poznań – Piła – Chojnice – Czersk – Tczew – Stegna. W rajdzie startują pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają min. 20 lat oraz wszelkie inne wehikuły wyprodukowane do roku 1994 – samochody, ciągniki, motocykle, a nawet rowery. Za ich sterami zasiądzie ponad 2600 zarejestrowanych ekip. Organizatorem Charytatywnego Rajdu Koguta jest  Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie.  

Pojadą, aby pomagać dzieciom

Podobnie jak w poprzednich latach, celem Rajdu Koguta jest pomoc potrzebującym. Pieniądze zebrane podczas wcześniejszych edycji imprezy trafiały do osób i organizacji charytatywnych z powiatu oławskiego. W tym roku formuła została rozszerzona i połowa zebranych pieniędzy przekazana zostanie na pomoc 250 dzieciom z całej Polski. Ich listę stworzyli sami uczestnicy wydarzenia. 

– Chcemy pomagać! Rajd Koguta nie jest tylko wydarzeniem dla miłośników zabytkowej motoryzacji, lecz również imprezą charytatywną. Wszystkie zaplanowane przez nas atrakcje są doskonałą okazją, aby wesprzeć potrzebujących, w tym szczególnie dzieci. W zbiórkach od lat uczestniczą sami uczestnicy rajdu oraz zebrani na trasie widzowie. Zawsze mogliśmy liczyć na ich hojność i w tym roku nie jest inaczej. Jeszcze przed startem rajdu zebraliśmy ponad 1,4 mln złotych – mówi organizator Rajdu Koguta, Tomasz Jurczak.

Start w Oławie. Wielki piknik na otwarcie imprezy

Rajd Koguta wyruszy spod siedziby Studia Reklamy Wena przy ul. Kutrowskiego 54 w Oławie, gdzie podziwiać będzie można wszystkie pojazdy biorące udział w wydarzeniu. Powitaniu uczestników towarzyszyć będzie występ orkiestry dętej oraz popisy zespołu cheerleaderek. Kolejność wyjazdu na trasę będzie zależeć od roku produkcji pojazdu. Pierwsze wystartują motocykle, rowery, motorowery i pojazdy rolnicze. Na końcu dołączą do nich ekipy w samochodach. Zespoły startowe będą wyjeżdżać na trasę w godzinach 8-16. 

W Poznaniu padnie rekord?

Popołudniu 8 czerwca uczestnicy rajdu dotrą do Poznania, gdzie na Torze Poznań, zostanie podjęta próba pobicia niezwykłego rekordu. To zadanie jest organizowane wspólnie z Automobilklubem Wielkopolskim, który w tym roku obchodzi stulecie istnienia. Ekipy rajdowe zmierzą się z wyzwaniem, jakim będzie największy przejazd pojazdów zabytkowych na torze wyścigowym. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, która z trybun będzie mogła podziwiać mknące po torze maszyny.

Plażowy finał w Stegnie i licytacja Volkswagena Passata

Metą Charytatywnego Rajdu Koguta będzie nadmorska Stegna. 10 czerwca zostanie tam zorganizowany wielki finał z udziałem władz gminy oraz sponsorów. Śmiałkowie, którym uda się pokonać całą trasę otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wieczorem przewidziany jest koncert zespołu Video i wspólna zabawa na plaży.  

Publiczność będzie mogła wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach oraz licytacji Volkswagena Passata z 1994 r. Auto ufundowane zostało przez platformę aukcyjną Bidcar.pl i to ekipa tej firmy pojedzie nim w Rajdzie Koguta. Wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym. Dla załóg biorących udział w rajdzie zaplanowano natomiast konkurs, w którym do wygrania będzie Wartburg z 1990 r. Zanim samochód trafi w ręce nowego właściciela, trasę z Oławy do Stegny pokona w nim reprezentacja Poleasingowe.pl. 
– Jeśli kochasz young i oldtimery, a na myśl o samochodach z dawnego bloku wschodniego twoje serce zaczyna bić mocniej, musisz być z nami! Rajd Koguta to wspaniała okazja, aby zobaczyć wyjątkowe pojazdy, które przeszły już do historii motoryzacji. Kibicując ekipom rajdowym będziesz mógł nie tylko nacieszyć oko, lecz również pomóc dzieciom z całej Polski – dodaje Artur Kopania, kapitan załóg Bidcar.pl i Poleasingowe.pl.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register