Akcja policji w Elblągu. Będą obserwowali pieszych i rowerzystów

Policjanci z Elbląga będą prowadzili akcję Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. W działaniach wezmą udział także policjanci z oddziałów prewencji z Olsztyna. Akcja drogówki skierowana jest przede wszystkim do pieszych i rowerzystów.

Policjanci będą także zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też będą bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. W działaniach zostanie wykorzystany ambulans monitoringu wizyjnego, który będzie rejestrował wszystkie wykroczenia.

Podczas takich działań funkcjonariusze ujawniają wiele wykroczeń, które piesi sami inicjują. Wśród nich jest: przechodzenie w miejscu niedozwolonym, przechodzenie na czerwonym świetle, czy wbieganie pod nadjeżdżający samochód.

Policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg. Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

– Noszenie odblasków zwiększa przede wszystkim widoczność i poprawia bezpieczeństwo na drodze. O wynikach akcji NURD poinformujemy jutro. Policjantów z Elbląga będą wspierać funkcjonariusze oddziałów prewencji z Olsztyna i ambulans monitoringu wizyjnego, który będzie rejestrował wszystkie wykroczenia – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

 

1 komentarz

  • wiosnaidzie Reply

    20 marca 2018 at 10:04

    Wiosna idzie, norma mandatowa musi być wyrobiona. Co to znaczy obserwować pieszych? czyli co, jeśli idę chodnikiem, przechodzę po pasach, a więc w miejscu do tego dozwolonym, to już jestem potencjalnym jeleniem do skrojenia kasy za mandat, ….a może się zachwieje na przejściu?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register