Budowa wiaduktu na Zatorze zagrożona? Firma złożyła wniosek o upadłość!

Głośno ostatnio w lokalnych mediach o kłopotach firmy Vistal z Gdyni. Przedsiębiorstwo to wchodzi w skład konsorcjum, które buduje w Elblągu wiadukt na Zatorze. Vistal złożył właśnie wniosek do sądu o upadłość. Co dalej z inwestycją w naszym mieście?

Jan informuje TV Truso, firma ta odnotowała spore problemy i zgłosiła do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ wniosek o ogłoszenie upadłości i sanację.

– Walczymy o uzdrowienie sytuacji w Spółce, prowadzimy rozmowy w sprawie dalszej współpracy z instytucjami finansowymi. Jesteśmy świadomi  koniecznej reorganizacji operacyjnej i finansowej Grupy. Naszym strategicznym celem jest przywrócenie równowagi w Grupie i dalsza kontynuacja działalności w oparciu o przeprowadzenie restrukturyzacji w postępowaniu sanacyjnym – mówi Ryszard Matyka, Prezes zarządu Vistal Gdynia S.A.

Grupa Vistal Gdynia w I półroczu 2017 r. odnotowała niższe o 43%, przychody ze sprzedaży, wynoszące 116,1 mln zł. Na poziomie zysku brutto ze sprzedaży Grupa odnotowała stratę w wysokości 99,4 mln zł wobec 36,3 mln zł zysku rok wcześniej, co było spowodowane przede wszystkim aktualizacją budżetów długoterminowych kontraktów, o której Grupa informowała na początku września br. Strata na poziomie netto wyniosła 102,8 mln zł wobec 12,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Mimo problemów finansowych spółki władze miasta uspokajają – budowa wiaduktu na Zatorze nie jest zagrożona.

– Liderem inwestycji pozostaje firma MTM. Vistal do wykonywania prac mu powierzonych i tak chciał szukać podwykonawców, więc teraz firma MTM będzie kontaktować się bezpośrednio z tymi firmami – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu.

Wiadukt na Zatorze buduje konsorcjum firm – MTM, Vistal Gdynia oraz Vistal Infrastructure. Inwestycja kosztować ma 35 mln złotych.

źródło: TV Truso

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register