Pijani kierowcy i kolizje. Tak przebiegała Akcja Znicz w Elblągu

To był pracowity czas dla służb pełniących dyżury w związku z czasem Wszystkich Świętych na drogach Elbląga i powiatu elbląskiego pojawiła się większa liczba policyjnych patroli i to nie tylko w okolicach cmentarzy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu trzech dni przebadali na zawartość alkoholu ponad 500 kierujących. Obsłużono 30 zdarzeń drogowych (kolizje) zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących oraz 5, którzy kierowali mimo orzeczonego wobec nich sądowego zakazu.

W niedzielę przy ul. Mazurskiej w Elblągu policjanci zatrzymali patrolowo-interwencyjni zatrzymali do kontroli drogowej samochód kia rio, którym kierował 27-latek. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem.

Również w niedzielę przy ul. Bohaterów Westerplatte w Pasłęku policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli volkswagena. Kierujący nim mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Policjanci w trakcie kontroli wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 1,06 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Warto przypomnieć, że tegoroczne działania w ramach Akcji Znicz zaplanowano do 2 listopada. Policjanci przypominają, więc o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach w czasie powrotów.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register