Pomoc zwierzakom z elbląskiego schroniska- Akcja BIEG NA SZEŚĆ ŁAP

W elbląskim schronisku, cyklicznie, najczęściej w ostatnią sobotę każdego miesiąca odbywa się akcja pod nazwą BIEG NA SZEŚĆ ŁAP. Mimo, że w nazwie posiada BIEG, to naprawdę jest spacerem po Bażantarni z psem ze schroniska.

Wszystkie osoby, które w wyznaczony dzień zbiorą się w schronisku, otrzymują psa na smyczy i grupą udają się do Bażantarni na przechadzkę. Każdy idzie ze swoim psem dostosowując tempo marszu, spaceru do swoich możliwości. Uczestnicy przechodzą trasę wyznaczoną przez organizatorów, którzy cały czas przebywają wśród maszerujących osób z psami. Punktem spotkania wszystkich opiekunów i pupili jest duża polana przy wiatach, gdzie następuje odpoczynek, pojenie psów w strumyku, zabawy z nimi i częstowanie ich przyniesionymi przez siebie smakołykami. Po tej części następuje powrót do schroniska.

Cały spacer w wolnym, spokojnym tempie nie przekracza dwóch godzin. Celem akcji jest dostarczenie psom, na co dzień siedzącym w klatkach, ruchu i zainteresowania, którego bardzo potrzebują. W elbląskim schronisku psy są zadbane i nakarmione. Pracownicy i wolontariusze wspaniali.

Akcja BIEG NA SZEŚĆ ŁAP daje psom dodatkowo raz w miesiącu możliwość pobiegania, pobawienia się z człowiekiem, bycia przez chwilę ważnym dla kogoś. Jednak udział w spacerze ludziom daje o wiele więcej. Daje przeżycia, wyzwala uczucia, których w dzisiejszym świecie coraz rzadziej doświadczamy, a których potrzebujemy, żeby być dobrymi i dobrze żyć. Zabierając swoje dziecko na spacer z biednym psem, uczymy je poświęcenia, niesienia pomocy innym, bycia bezinteresownym. Te cechy w człowieku same się nie pojawią. Trzeba je trenować i kształtować uczynkami.

Najbliższy spacer z psami już w tę sobotę- 27 stycznia. WAŻNE! Do czwartku- 26 stycznia do godziny 14 należy zgłosić swoje uczestnictwo w akcji wysyłając maila do schroniska podając swoje imię i nazwisko elblag.schronisko@otoz.pl Wszystko to po to, by pracownicy i wolontariusze wiedzieli, ile psów przygotować do spaceru. Zbiórka w schronisku o godzinie 11.30. Po przyjściu zgłaszamy się do biura schroniska, wypełniamy krótki dokument, wrzucamy do skarbonki darowiznę 5 zł, dostajemy psa i wyruszamy na spacer. Psa może otrzymać tylko osoba pełnoletnia.

Przyjdź w sobotę do schroniska. Pomóż psom. Zobaczysz, że watro.

Informacja nadesłana.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register