Stracili w pożarze wszystko. Rodzina walczy o pomoc dla nich

W listopadzie br. doszło do pożaru budynku przy ul. Dolnej. Jedna z rodzin straciła wszystko. Teraz starają się wyremontować mieszkanie. W tym pomaga im rodzina. Jednak poszkodowani elblążanie liczą również nas pomoc nas wszystkich.

– Rodzicom spłonęło mieszkanie, mają tylko to co na sobie, ja wraz z siostrami mieszkam w Trójmieście, rodzice w Elblągu. Organizujemy zbiórki gdzie się da. Bardziej zależy nam na materiałach zwłaszcza budowlanych na remont . Z uwagi na małe dziecko i trudności finansowe, nie jestem w stanie im inaczej pomoc, moje siostry również są w podobnej sytuacji. Ludzie są pomocni i jestem bardzo wdzięczna. Będę również wdzięczna za waszą pomoc oraz wsparcie – pisze córka poszkodowanych elblążan.

W Internecie organizowana jest zbiórka środków finansowych na remont mieszkania: https://pomagam.pl/Pomocpopozarowa

Przypomnijmy, że w listopadzie br. doszło do pożaru mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Dolnej w Elblągu. Do zdarzenia natychmiast wysłano strażaków z obu elbląskich jednostek.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów, okazało się, że pożarem jest objęte mieszkanie na pierwszym piętrze w dwupiętrowym budynku wielorodzinnym. Na klatce schodowej panowało duże zadymienie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i równolegle z akcją gaśniczą rozpoczęli ewakuację budynku.

Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do objętego pożarem mieszkania podając jeden prąd wody w natarciu. Mieszkańców znajdujących się na drugim piętrze ewakuowano przy pomocy podnośnika hydraulicznego.

Na miejsce przybył komendant miejski PSP w Elblągu, kpt. Łukasz Kochan, który przejął kierowanie działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Pożar został zlokalizowany po około dwudziestu minutach. Z bloku mieszkalnego ewakuowano w sumie sześć osób, w tym dwoje dzieci. Żaden z mieszkańców, nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. W dalszej kolejności strażacy dokładnie sprawdzili pogorzelisko pod kątem pożarowym oraz przewietrzyli mieszkania wraz z klatką schodową.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się na inne kondygnacje.  W działaniach brało udział w łącznie 8 pojazdów PSP z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, w sumie 22 strażaków, policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetycznie i gazowe. Na miejsce przybył także przedstawiciel zarządzania kryzysowego w celu zabezpieczenia pogorzelcom lokali zastępczych.

phoca_thumb_l_pozar_dolna1_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna3_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna5_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna6_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna7_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna8_16.11 phoca_thumb_l_pozar_dolna9_16.11.2017 pozar_dolna8_16.11

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register