Uczniowie z Elbląga zostaną poddani kwarantannie przez koronawirus

Koronawirus rzuca cień strachu na każdy kontakt z krajami poza granicami Polski. Bardzo ostrożnie podchodzi się do osób, które podróżują przez Włochy czy Niemcy. Niestety przykre tego konsekwencje dotyczą również uczniów elbląskiej szkoły, którzy byli na wyspie Reunion (Ocean Indyjski) na młodzieżowej wymianie w ramach programy Erasmus.

Piątka uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu razem z dwoma nauczycielami wraca właśnie z wyspy Reunion, gdzie brali udział w młodzieżowej wymianie w ramach programu Erasmus. Mimo iż elblążanie przebywali poza granicami Europy, to jednak zapadła decyzja, że zostaną poddani kwarantannie właśnie ze względu na epidemię koronawirusa.

O tym fakcie poinformował dyrektor szkoły, Bogusław Milusz.

– Informuję, Państwa, że grupa osób z SP 11 Elbląg (5 uczniów i 2 nauczycieli) powracająca z wymiany młodzieży z Reunion w ramach projektu Erasmus + jest zdrowa i czuje się bardzo dobrze. Przebywaliśmy 10 tys. km od Europy w Reunion, gdzie nie stwierdzono przypadków choroby. Po przeprowadzonej dzisiaj konsultacji z głównym inspektorem sanitarnym i lekarzem oddziału zakaźnego dyrektor SP 11 Elbląg Bogusław Milusz podjął decyzję o wprowadzeniu profilaktycznej kwarantany dla tych osób. Bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze – informuje Bogusław Milusz.

fot. Szkoła Podstawowa nr 11/facebook

5 komentarzy

 • 098 Reply

  9 marca 2020 at 20:41

  CORONAVIRUS

  POST PANA KTÓRY MIESZKA WE WŁOSZECH
  Piszę do wszystkich moich znajomych z Polski. Mieszkam na stałe we Włoszech, w Rzymie. Właśnie oglądam polskie wiadomości. BEZ PANIKI!!!!! CORONAVIRUS to wirus, którego można wyleczyć!!!!. Ponad 80% osób zarażonych jest szybko wyleczona, a tylko 5% jest narażona na niebezpieczeństwo. Osoby, które zmarły we Włoszech to osoby starsze ( okolo 80 lat) lub osoby, które były chore przewlekle ( onkologia). Dlaczego w wiadomosciach nie informują ile osob przeszło tą grypę i zostalo wyleczonych? Nie należy panikowac!!! To grypa, która kontrolowana jest w 100% wyleczalna. Co roku na świecie umiera miliony ludzi z powodów powikłań pogrypowych i nikt nie robi z tego takiej afery. Moim zdaniem ktoś ma w tym interes aby siać panikę.
  Nagle sklepy zaczęły świecić pustkami, ( jak skończy się alarm ludzkie przez miesiące będą jeść makaron z fasolą w puszkach), produkty do dezynfekcji rąk kosztują fortunę ( tak jakby wczesniej rąk nie trzeba było myć, ale dzięki temu co niektórym przypomnialo się, że od czasu do czasu umyć należy się w całości) no i jest w końcu coś o czym można mówić odwracając uwagę od tego co dzieje sie we Włoskiej polityce…. w Rzymie sytuacja jest opanowana. Żadnych zakazów czy nakazów. Niestety ten szum wokół CORONAVIRUS to mydlenie oczu ludziom po to żeby inne, ważniejsze sprawy zostały zamiecione pod dywan. Rasiści, ignoranci i czarusie po to zeby zrzucić wlasne winy na innych. Niestety w Polsce to samo. Obserwuję z bolem serca co dzieje się też u nas…. kasa przeznaczona na tv zamiast na szpitale czy szkolnictwo…. teraz wielkie przygotowania szpitali dla chorych na CORONAVIRUS ale ci z onkologii od lat są zapomnieni….
  Czy zastanawialiście się nad tym, kto na tym wszystkim najwiecej zarobi???? FIRMY FARMACEUTYCZNE!!!! , które zaczną sprzedawać szczepionke na CORONAVIRUS!!!!
  Ci co hodują wirusa mają na niego antidotum!!!!!!!!!!
  PYTANIE KTO????
  NA PEWNO NIE CHIŃCZYCY!!!!!
  A co do ludzi: pamietajcie, że CORONAVIRUS jest do wyleczenia ale DYSKRYMINACJA nie, na nią nie ma i nie bedzie szczepionki.
  Pozdrawiam
  P.s przekażcie dalej.

 • Urbas Reply

  9 marca 2020 at 23:00

  Latwo spisujesz na straty naszych rodziców czy dziadków! A co w przypadku kilkukrotnego zareżenia sie tym wirusem masz jakieś dane na ten temat bo cały swiat niema o wszech wiedzący a powikłania długo falowe? . firmy farmacetyczne Nie maja leku wiec cieżko mówić co bedzie. I kto na tym zarobi ja jak sie zaraże to napewno strace jak bede na kwarantannie albo zaraże jakiegoś staruszka przypadkowo Pisałeś o ignorantach hipokryto. Może zaraź sie sam i zdaj relacje jak było bo naraźie wróżysz z fusów czarusiu.
  Z wyeazami braku szacunku. życzę zdrowia

 • Tadeusz Reply

  10 marca 2020 at 06:58

  Myślę że ten komentarz z Włoch odnośnie koronowirusa jeżeli już ukazał się na stronach elblag24 należy do kontrowersyjnych i należy go komentować unikniemy rozdwojenia jaźni.

 • Kolo Reply

  10 marca 2020 at 08:50

  no nie mogę…od Pana który mieszka we Włoszech….no po prostu wizjoner.A swoją drogą pochwalam działania zapobiegające czyli jak można nie narażać dzieci w szkołach to to róbmy. Czujność i zdrowy rozsadek nie jednemu człowiekowi ratuje przysłowiową Du…Jeśli faktycznie system zadziała a ludzie zrozumieją że lepiej zapobiegać niż chować bliskich na Dębicy to damy radę ale każdy musi zrozumieć, że świadomość zagrożenia to już pół sukcesu.Do tego przygotowane służby, sprawdzone procedury i… zdrowy rozsądek.Trzymam kciuki za wszystkie dzieci (nie tylko te z SP 11).Ale dodam że tak właśnie powinniśmy postępować.Nie chowajmy i nie bójmy się podejmować decyzji, które mogą okazać się trafne…

  • Albert Pierrepoint Reply

   11 marca 2020 at 14:27

   Mój kuzyn mieszka w Rzymie od 30 lat i się z tego śmieje.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register