W Elblągu książki wypożyczysz przez paczkomat

W Elblągu uruchomiony został książkomat. Urządzenie zakupione zostało ze środków Budżetu Obywatelskiego. To uzupełnienie oferty Biblioteki Elbląskiej i duże ułatwienie m.in. dla osób zapracowanych, które nie są w stanie odebrać książek w godzinach otwarcia biblioteki.

Książkomat zlokalizowany jest przy filii nr 7 Cyberiada przy ul. Hetmańskiej 16-22.

Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego, który w ubiegłym roku uzyskał 266 głosów. W naszym województwie jest to pierwsza tego typu inicjatywa. Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjmą książkomat z radością. Rozszerza on i usprawnia korzystanie z biblioteki – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Książkomat posiada 41 skrytek i można zamawiać w nim książki z biblioteki głównej (Biblioteki Naukowej i Literackiej, Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj) oraz filii nr 7 Cyberiada. Książki są gotowe do odbioru po ukazaniu się na koncie czytelnika informacji, że zostały tam już włożone. W książkomacie można również oddawać książki (tylko z wymienionych agend), o ile będą wolne skrzynki. Do odebrania lub zwrotu książek potrzebna jest jedynie karta biblioteczna czytelnika.

COVID 19 pokazał nam, że książki są potrzebne. Był taki okres, że książki wydawaliśmy za drzwi biblioteki. Teraz mamy książkomat i zapraszamy do korzystania. Osoby, które mówiły, że nie korzystają z usług biblioteki, ponieważ nie mają czasu do niej iść, właśnie straciły to alibi – zaznaczył Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej.

Urządzenie kosztowało 157 tys. zł.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register