150 interwencji policji podczas weekendu w Elblągu

Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 150 razy. Na ulicach wylegitymowali 416 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 12 mężczyzn. Nałożono 37 mandatów, 72 razy pouczano i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 233 osoby i skontrolowali 223 pojazdy. Zatrzymali 161 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 6×50+). Zatrzymali także 5 kierujących bez uprawnień. Wystawili 124 mandaty i zastosowali 56 pouczeń. Skierowali do sądu 8 wniosków o ukaranie. Przebadali 508 kierowców pod kątem trzeźwości. Zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista to 30-latek, który kierował volkswagenem polo. Został zatrzymany na trasie S7, w okolicach miejscowości Bogaczewo. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze odnotowali 9 kolizji, nie było wypadków drogowych. 

Z kolei policjanci z ruchu drogowego w Pasłęku (po telefonach od innych kierowców) interweniowali wobec 78-letniego kierowcy forda fiesty. Zdarzenie miało miejsce 10 czerwca po godzinie 16. Mieszkaniec województwa lubuskiego jechał „pod prąd” trasą S7 od Nowego Dworu Gdańskiego Az do Pasłęka. Po zatrzymaniu tłumaczył się, że miał świadomość nieprawidłowego kierunku jazdy, jednak nie potrafił zjechać z drogi. Został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Policjanci skierowali wniosek o skierowanie kierowcy na badania lekarskie.

Ponadto policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku powietrznego, do którego doszło w sobotę (10 czerwca 2023 r.) w Elblągu. Podczas  treningowych skoków spadochronowych jeden ze skoczków (64-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego) spadł na osiedle mieszkaniowe. Pomimo czynności reanimacyjnych mężczyzna zmarł. Czynności w tej sprawie prowadzi również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register